• ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 2977
فرش

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به جایگاه برجسته هنر و صنعت فرش در استان آذربایجان شرقی گفت: ضروری است افزایش سهم اقتصادی این هنر و صنعت در تولید ناخالص داخلی موردتوجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از برنا در آذربایجان شرقی، علی جهانگیری در آیین اختتامیه سیزدهمین المپیاد فرش با اشاره به ابلاغیه جدید سازمان‌های ملی در خصوص تشکیل کارگروه فرش در استان‌ها اظهار کرد: تشکیل کارگروه فرش در استانداری آذربایجان شرقی مورد پیگیری قرارگرفته است و امیدواریم بتوانیم با تشکیل این کارگروه شاهد  انسجام این صنعت در استان باشیم.

وی با تأکید بر ضرورت ساماندهی تشکل‌های فعال در عرصه هنر و صنعت فرش گفت: به‌منظور انسجام عملکرد این بخش نیازمند ساماندهی جدی تشکل‌های این حوزه هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، برگزاری المپیادهای علمی را اقدامی ارزنده در اعتلای هنر و صنعت فرش دانست و گفت: ورود فناوری در این حوزه ضروری است و امیدواریم بحث‌های فناوری در این بخش علاوه بر مباحث تولید درفروش و بازاریابی نیز موردتوجه قرار گیرد.

وی با تأکید بر توجه به اقتصاد دانش‌بنیان در عرصه‌های هنری و صنعتی گفت: خوشبختانه تشکیل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در طی سال‌های گذشته در استان قدم مهمی در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان بوده است، ما در این مباحث نمی‌خواهیم موضوعات جدید را وارد اقتصاد استان کنیم بلکه تلاش ما این است که اقتصاد موجود را دانش‌بنیان کنیم و اقتصاد حوزه فرش نیز می‌تواند در این خصوص موردتوجه قرار گیرد.

جهانگیری ادامه داد: فرش دستباف یکی از برندهای ویژه شهر تبریز است که می‌تواند با مأموریت دانش‌بنیان شدند به صورت علمی‌تر کارآمدتر و با تکیه‌بر دانش روز دنیا توسعه یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =