گلیم کرمان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان قدس با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی هنرمندان شهرستان قدس در ایام نوروز گفت: با توجه به توانمندی‌های هنرمندان شهرستان قدس در حوزه گلیم‌بافی، قدس پتانسیل تبدیل به قطب گلیم استان تهران را داراست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از فارس، صیاد جعفری راد رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان قدس، صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهر قدس در خصوص برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی اظهار داشت: نمایشگاه صنایع‌دستی شهرستان قدس از ۲۸ اسفندماه ۹۷ الی ۱۲ فرودین ماه ۹۸ در محل حمام قدیمی قدس از ساعت ۱۰ الی ۱۷ برای بازدید عموم دایر است که در این نمایشگاه توانمندی‌های هنرمندان و صنعتگران شهرستان قدس به نمایش گذاشته‌شده و علاوه بر هدف نمایش صنایع‌دستی، مکان حمام قدس به‌عنوان یک اثر تاریخی در بین شهروندان قلمداد شود.

وی بیان کرد: در طول مدت ۳ ماهه زمستان ۹۷، تعداد ۳ نمایشگاه صنایع‌دستی در شهر قدس برگزار شد و برتری قابل‌توجه شهرستان قدس در بخش صنایع‌دستی نسبت به شهرستان‌های دیگر در حوزه گلیم بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان قدس افزود: گلیم شهرستان قدس ازنظر تعدد طرح، کیفیت و کمیت از سایر رشته‌ها برتری دارد و با انجام اقدامات در این حوزه مانند برگزاری دوره‌های به بافی گلیم، افزایش کیفیت و تبلیغات بیشتر می‌توانیم به قطب تولید گلیم در استان تهران تبدیل شویم.

جعفری راد تصریح کرد: سایر رشته‌های صنایع‌دستی در قدس از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند و در بخش قلم‌زنی تعدادی از اساتید این حوزه تمایل خود را در جهت برگزاری دوره‌های آموزشی برای علاقه‌مندان تحت نظر سازمان‌های حمایتی و جویای کار اعلام کرده‌اند و صنعت قلم‌زنی در حال حاضر از بازار کار مناسبی برخوردار است.

وی در پایان با اشاره به بازار کار مناسب صنعت قلم‌زنی خاطرنشان کرد: در حوزه صنایع‌دستی نسبت به میراث فرهنگی و گردشگری توانمندی بیشتری داریم و برای سال جاری برگزاری دوره‌های آموزشی در سطوح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته را در برنامه داریم که به نفع مردم بتوانیم بهره‌برداری کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =