• ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3053
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان زنجان

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان زنجان از فعالیت ۹۵ واحد نساجی در استان خبر داد و گفت: ۱۴ درصد اشتغال استان در صنعت نساجی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از فارس، ناصر فغفوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان درباره شعار تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری یعنی «رونق تولید» اظهار کرد: امسال برای دومین سال مقام معظم رهبری بحث تولید داخل را مورد تأکید قرار داده‌اند، موضوعی که به صورت مستقیم با حیطه فعالیتی سازمان صمت ارتباط دارد.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در وزارت صنعت، معدن و تجارت هفت راهبرد اصلی برای تحقق شعار سال و رونق تولید تعریف شده است، اضافه کرد: در استان‌ها نیز بر اساس همین راهبردها نسبت به فعالیت اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به برخی از برنامه‌های استانی سازمان صمت در حوزه تحقق شعار سال، ادامه داد: در این زمینه، بیشتر از معادن و صنایع دانش‌بنیان استفاده خواهد شد.

فغفوری با اشاره به اینکه امسال نیز مبحث مربوط به رفع موانع تولید دنبال خواهد شد، تصریح کرد: در این حوزه پیگیری‌ لازم از سوی استان زنجان انجام می‌شود.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود: از دیگر اولویت‌های استان در سال جاری  تامین سرمایه در گردش و رفع موانع واردات قطعات و ماشین آلات مورد نیاز صنایع از مهمترین دغدغه‌های مسؤولان استان در اجرایی کردن آن است.

وی به فعالیت‌های سال گذشته سازمان صمت استان زنجان نیز اشاره داشت و گفت: سال قبل هیچ واحدی به واحدهای تعطیل اضافه نشد، بلکه ۱۰ واحد هم به چرخه تولید بازگشتند.

فغفوری همچنین از افزایش سرمایه‌گذاری در استان طی سال گذشته خبر داد و افزود: بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگ موجب افزایش سرمایه‌گذاری استان تا ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان همچنین به ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف اشاره کرد و گفت: صنعت نساجی یکی از ظرفیت‌های استان است.

وی از فعالیت ۹۵ واحد نساجی در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: ۱۴ درصد اشتغال استان زنجان در بحث صنعت نساجی است و در این بخش برای ۶ هزار نفر شغل ایجاد شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =