رئیس سازمان صمت استان خوزستان

مدیر عامل شرکت شهرهای صنعتی استان همدان پیرامون میزان خسارت‌های وارده به شهرک‌های صنعتی این استان در بارش‌ها و سیل اخیر، توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صنایع، رئیس سازمان صمت استان خوزستان پیرامون میزان خسارت‌های وارده به صنایع مختلف و شهرک‌های صنعتی استان خوزستان در بارش‌ها و سیل اخیر، توضیح داد.

*** وضع صنایع مختلف در استان خوزستان در سیل اخیر

 امیرحسین نظری در گفتگویی با اشاره به خسارت ندیدن شهرک‌های صنعتی استان خوزستان اظهار داشت:

گزارش‌های اولیه خسارات به واحدهای صنفی در حدود ۶ میلیارد تومان بوده است و خوشبختانه گزارشی مبنی بر آسیب و خسارت به واحدهای صنعتی اعلام نشده است.

*** وضعیت آبگرفتگی و سیلاب شهرک‌های صنعتی استان خوزستان

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری صنایع، مبنی بر این که آیا آبگرفتگی و سیلاب در شهرک‌های صنعتی استان خوزستان همچنان ادامه دارد و یا تخلیه شده است گفت:

 از نظر شهرک های صنعتی مشکلی نداشتیم و تنها مشکل در دشت آزادگان بود که با احداث سیل بند نیز این مشکل حل و مرتفع گردید.

*** بیشترین آسیب و خسارات صنایع در استان خوزستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در ادامه اظهار داشت:

براساس گزارش‌های واصله بیشترین خسارت و آسیب صنعت، معدن و تجارت شامل بخشی از اصناف در شهرستان ایذه اعلام شده است.

*** اقدامات انجام شده برای مقابله با مشکل آبگرفتگی و سیلاب‌ها

امیر حسین نظری افزود: از دیگر اقدامات انجام شده برای مقابله با مشکل آبگرفتگی وسیلاب ها، بحث احداث سیل‌بند در نواحی و شهرک‌های صنعتی استان خوزستان و همچنین اطلاع‌رسانی‌های لازم برای رعایت نکات ایمنی بود که این دو مهم صورت گرفته است.

البته سازمان صنعت، معدن و تجارت از طریق تشکل‌ها خصوصاً اتاق اصناف اهواز و دشت‌های آزادگان، کمک‌های زیادی به سیل‌زدگان کرده است که در این زمینه می‌توان به فراهم آوردن اقلام اساسی و مایحتاج سیل‌زدگان اشاره کرد.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان در پایان ضمن تاکید بر اینکه جای هیچ‌گونه نگرانی نیست، اظهار داشت:

آسیب های سیلاب و آبگرفتگی ها بیشتر در مناطق مسکونی و مردمی بوده و فعلاً گزارشی مبنی بر آسیب نواحی و شهرک‌های صنعتی استان خوزستان گزارش نشده است.

در صورت ایجاد هرگونه مشکل یا حادثه خاصی، اطلاع‌رسانی لازم از طریق خبرگزاری صنایع که خبرگزاری تخصصی حوزه صنعت است و رسانه‌های رسمی انجام خواهد شد و مردم به هیچ عنوان به شایعاتی که در فضای مجازی منتشر می‌شود، توجه نکنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =