مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان گلستان

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان گلستان با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی حمایت از تولیدکنندگان شهرک صنعتی آق قلا به دولت از بازگشت فاز ۱ و ۲ شهرک به چرخه تولید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صنایع مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان گلستان در خصوص اقدامات انجام شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان گلستان، پس از بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در این استان اظهار داشت:

اولین خسارت سیل به تاسیسات شهرک بوده است که با برآوردهای صورت گرفته، مبلغ برآورد شده از خسارات را به وزارتخانه اعلام کردیم.

حجت الله خلیل‌ زاده در ادامه افزود: در دومین روز آبگرفتگی با اعلام‌های انجام شده به سازمان صنایع کوچک و نهایتاً بازدیدهای وزیر صنعت و معاونین ایشان و حضور نهادهای نظارتی و اجرایی و جلسات و بحث‌های انجام شده، کمیته‌ای متشکل از چند دستگاه تشکیل شد و خسارات بعد از بازدید کارخانه به کارخانه توسط این کمیته برآورد شد.

*** هماهنگی با بیمه برای جبران خسارات کارخانه‌های دارای بیمه

وی از هماهنگی‌های صورت گرفته با بیمه برای جبران خسارات کارخانه‌های دارای بیمه خبر داد و افزود:

هماهنگی با بیمه براساس تفاهم‌نامه سازمان صنایع کوچک برای جبران خسارات کارخانه‌های دارای بیمه صورت گرفته است.

*** خسارات وارده بر صنعت در سیل گلستان

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان گلستان در ادامه گفت: با برآوردهای صورت گرفته خسارات در شهرک صنعتی آق قلا و نواحی بیرون آن در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان و خسارات زیرساخت‌ها نیز به ۳۰ میلیارد برآورد می‌شود.

این خسارت به صورت دقیق نبوده و ممکن است با بررسی‌های بعدی و با توجه به مناطقی از شهرک که هنوز گرفتار در آب مانده‌اند این مبلغ تغییر داشته باشد.

*** اعلام نهایی خسارات

حجت الله خلیل‌ زاده با اشاره به مشاهدات و نظارت کارشناسان، متولیان و معاونین شهرک صنعتی و همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت:

خسارت در حوزه صنعت، معدن و تجارت و اصناف و واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی آق قلا و واحدهای آسیب دیده بیرون شهرک را برآورد کرده و در نامه‌ای به سازمان مطبوع و وزارتخانه اعلام کردیم که پس از اعلام و تصویب در هیأت دولت اعلام نهایی خواهد شد.

*** بسته حمایت از تولیدکنندگان شهرک آق قلا

وی با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی برای حمایت از واحدهای تولیدکننده آسیب دیده از سیل به هیأت دولت، اظهار داشت:

برای حمایت از فعالان شهرک صنعتی آق قلا، پیشنهادی به هیأت دولت داده شد که بانک‌ها موظف شوند برای این واحدهای صنعتی دارای بدهی، اقساط معوق را قسط بندی و اقساط سررسید نشده را نیزبا فرصت پرداخت یک ساله، عقب بیندازند.

همچنین از دیگر اقدامات برای حمایت واحدها آسیب دیده از سیل، می‌توان به تقاضای کمک‌های بلاعوض، وام‌های کم بهره از منابع مالی خاص را نام برد.

*** بازگشت فاز ۱ و ۲ شهرک آق قلا به تولید

خلیل زاده با اشاره به وصل شدن برق فاز ۱ و ۲ شهرک صنعتی آق قلا از شروع فعالیت در این دو فاز خبر داد و افزود:

با تخلیه آب و وصل برق در این دو فاز، امکان شروع فعالیت تولیدی در مناطق فراهم شد که با حل مشکل تصفیه خانه نیز این فعالیت سرعت بیشتری خواهد گرفت.

وی بیشترین خسارات را در فاز ۳ این شهرک صنعتی عنوان کرد و افزود:

خسارات واحدهای آسیب دیده در فاز ۳ شهرک صنعتی آق قلا متفاوت بوده و احتیاج به بررسی واحد به واحد می‌باشد.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان گلستان در پایان اظهار کرد:

از آنجا که در مواقع بحرانی اولویت با مردم و خدمت‌رسانی با آنان است، بنگاه‌های تولیدی و صنفی در اولویت دوم قرار داشتند و انشاالله با حمایت‌های پیش رو مشکلات نیز هر چه زودتر حل خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =