• ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3097
تحریم ها

در سال گذشته رسانه‌های خارجی بارها از تاثیر تحریم‌ها روی جامعه ایران نوشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از نیو صدر، سیاستمداران آمریکایی معتقدند که تحریم‌ها برای مردم ایران نیست، اما برخلاف آنها رسانه‌های آمریکایی بارها اعلام کردند که این تحریم‌ها نه تنها اقتصاد، بلکه جامعه و محیط‌زیست ایران را هم هدف قرار داده‌اند.

۱۷ آبان سال گذشته بود که ایالات متحده آمریکا رسما تحریم‌های خودش را علیه ایران آغاز کرد. این موضوع پیامدهای زیادی در حوضه اقتصاد ایران داشت؛  ارزش ریال به شدت کاهش پیدا کرد، قیمت برخی محصولات گران شد، واردات برخی هواپیماها به ایران ممنوع شد و ...

اما اقتصاد تنها هدف تحریم‌ها نیست، گزارش‌هایی که در سال اخیر توسط رسانه‌های خارجی مثل نیویورک تایمز، واشنگتن پست و ... منتشر شد نشان می‌دهد که این تحریم‌ها روی بخش‌های دیگر زندگی روزمره مردم ایران هم تاثیر گذاشته است.

تحریم فرش؛ تحریم کارگران

از سویی آسوشیتد پرس در گزارشی از تاثیر تحریم‌ها در بازار فرش ایران و زندگی افراد وابسته به این صنعت نوشته است. در این گزارش آسوشیتد پرس از وابستگی جمعیت زیادی از ایران به بازار فرش و تاثیری که آنها از تحریم‌ها می‌بینند گزارش داده.

در گزارش آسوشیتد پرس نوشته شده است: « با وضع سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ ایران توسط ایالات متحده همه این اوضاع در حال تغییر است. حالا آثار این موضوع در بازار بزرگ کاشان هم احساس شده، شهری قدیمی و یکی از بزرگترین منابع فرش‌بافی این کشور. در روزهای اخیر بسیار از مغازه‌های  این بازار بسته شده و افراد کمی در آن حضور دارند.»

در ادامه این گزارش آمده است: « محمود  که در ۴۰ سال اخیر در صنعت فرش ایران کار کرده و حالا به نظر او ۲ موضوع در حال از بین بردن آن هستند؛ علت اول فرش‌های ماشینی است شرکت او در دهه ۹۰میلادی ۱۰۰ فرش دست‌باف تولید می‌کرد این میزان امسال به ۲۰ رسیده است. عامل دوم هم عدم ورود سرمایه‌گذاران کشورهای اطراف خلیج‌فارس است.»

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =