عراق

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات از راه‌اندازی دفتر کارگزاری صندوق ضمانت صادرات در کشور عراق برای افزایش تجارت دو کشور و حمایت از صادرکنندگان، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صنایع، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با اعلام خبر راه‌اندازی دفتر کارگزاری صندوق ضمانت صادرات در کشور عراق اظهار داشت:

با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای افزایش تجارت ایران و عراق و رسیدن به مبادلات ۲۰میلیارد دلاری تا سال ۱۴۰۰، دفتر کارگزاری این صندوق در عراق راه‌اندازی خواهد شد.


*** زمان آغاز به‌کار دفتر صندوق ضمانت صادرات در عراق


افروز بهرامی، ادامه داد: این دفتر برای حمایت از صادرکنندگان در کشور عراق فعال می‌شود و گرچه هنوز محل دقیق احداث این دفتر مشخص نیست، ولی قطعاً تا ۳ ماه آینده، دفتر صندوق ضمانت صادرات ایران در عراق آغاز به‌کار خواهد کرد.


*** اهداف ایجاد دفتر صندوق ضمانت صادرات ایران در عراق


به دنبال سفر یک ماه گذشته رئیس‌جمهور ایران به عراق و سفر اخیر نخست‌وزیر عراق، ارتقای مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور ایران و عراق در دستور کار قرار گرفت و محقق شدن مبادلات دو کشور تا ۲۰میلیارد دلار تا سال ۱۴۰۰، جزو اهداف دو کشور اعلام شد؛ از همین رو توافقاتی در حوزه انرژی، بانکی، گمرکی، صنعتی و تجاری انجام و برخی از آن‌ها طی روزهای گذشته عملیاتی شد و برخی دیگر در حال رایزنی برای عملیاتی شدن است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در دیدار با سفیر ایران در کشور عمان از راه‌اندازی دفاتری تجاری در شهرهای اربیل، بصره و استانبول در عراق و ترکیه خبر داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =