• ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3121
فرش دستباف

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از تولید حدود ۱۴۰ هزار مترمربع فرش دستباف در استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ایسنا، علی اسماعیلی منطقه کرمانشاه اظهار کرد: سال ۹۷ حدود ۱۴۰ هزار مترمربع فرش دستباف در استان کرمانشاه تولید شد که نسبت به سال قبل از آن حدود ۱۰ هزار مترمربع بیشتر است.
وی عمده فرش تولید شده در استان را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های کرمانشاه، سنقر و کلیایی، اسلام‌آبادغرب، صحنه، کنگاور و گیلانغرب دانست.
معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه درباره سهم استان کرمانشاه از تولید فرش در کشور نیز اظهار کرد: این سهم حدود ۴.۶ درصد است.
اسماعیلی همچنین از تمدید و صدور ۷۶۹۱ کارت قالیبافی در استان در سال ۹۷ هم یاد کرد و ادامه داد: هم اکنون تعداد کارت‌های قالیبافی صادر شده در استان به بیش از ۷۰ هزار و ۶۰۰ مورد رسیده که البته تعدادی از افراد دارای کارت به صورت دائم فعال نیستند.
معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال جاری مجوز ۳۱ کارگاه قالیبافی متمرکز و نیمه متمرکز نیز در استان صادر شده، خاطرنشان کرد: اکنون تعداد کارگاه‌های فعال قالیبافی استان بین ۷۰ تا ۸۰ مورد است.
به گفته این مسئول، در این مدت بیش از ۱۶ هزار و ۸۰۰ مورد بازدید نیز از کارگاه‌ها و مراکز قالیبافی استان به عمل آمده است.
وی از برپایی سه نمایشگاه فرش استانی و ملی در کرمانشاه نیز در سال گذشته خبر داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =