• ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3122
فرش دستباف

۱۲ هزار متر مربع فرش پارسال در استان مرکزی بافته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صدا وسیما، رئیس خانه فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: اراک، دلیجان، خمین و محلات بیشترین تولید دست بافته سنتی استان مرکزی را در سال گذشته را داشته اند.

ریاحی افزود: میزان تولید فرش در استان مرکزی بر اساس عرضه این تولیدات در فروشگاه ها و نمایشگاه های فرش محاسبه می شود و بسیاری از بافندگان تولیدات خود را به دلایل مختلف برای فروش عرضه نمی کنند که با احتساب این مهم بیش از ۲۰ هزار متر فرش در استان مرکزی بافته شده است.
او گفت: سال گذشته ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره (چهار درصد) به عنوان مشاغل خانگی برای بافندگان فرش این استان جذب شد که ۵۱۸ متقاضی شخصی و تعداد قابل توجهی کارگاه بافندگی فرش به بانک های عامل معرفی و تسهیلات دریافت کردند.
رئیس خانه فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: سقف پرداخت تسهیلات برای متقاضیان شخصی ۱۰۰ میلیون ریال و برای کارگاه های بافندگی فرش نیز ۷۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده بود.
ریاحی گفت: سال گذشته در یک بازرسی از شهرستان ها و روستاهای مراکز تولید فرش بیش از ۴۳ هزار و ۸۵۰ بافنده فرش که دارای کارت بافندگی از سازمان صنعت، معدن و تجارت بودند شناسایی و به بیمه تامین اجتماعی معرفی شدند.
او افزود: سال گذشته یک هزار و ۳۲۵ کارت قالی بافی در نقاط مختلف استان صادر شد که نسبت به سال ۱۳۹۶ بیش از ۳۳ درصد افزایش داشته است.
۱۱ هزار بافنده قالی دستبافت در استان مرکزی زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =