• ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3124
فرش دستباف

مسئول ارسال اولین محموله کمک های مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: وارد خانه ها که می شویم داخل خانه ها تا یک متر گل و لای و لجن وجود دارد. مردم فرش ندارند و فرش ها را آب برده است. پلدختر دو پل ورودی و خروجی داشته و یک پل را سیل کاملا برده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ابنا ـ اولین محموله کمک‌های مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مردم سیل زده ایران، دیروز سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ راهی شهرستان "پلدختر" شد و امروز به آنجا رسید.

مسئول ارسال اولین محموله کمک های مجمع جهانی اهل بیت(ع) در توصیف حال و هوای این شهر گفت: هزاران نیروی داوطلب، روحانی، بسیجی، دولتی، ارتشی و سپاهی به کمک مردم آمده اند.

سرهنگ «مهربانی» افزود: از بسیج سمنان، از بسیج کردستان، از ارتش و سازمان های دیگر نیروهای زیادی به اینجا آمده اند. واقعا اینجا "مکه" است و اگر کسی می خواهد ثواب زیارت مکه را ببرد، به کمک رسانی مردم سیل زده بشتابد.

وی که با خبرنگار ابنا گفتگو می کرد ادامه داد: من در جنگ تحمیلی در مناطق عملیاتی حضور داشته ام ولی لذت خدمت کردن به مردم سیل زده بیشتر از منطقه عملیاتی است. خدمت کردن به مردم در اینجا عبادت و عین بندگی است و من این را در اینجا لمس کردم. اینجا نهادهای مردمی خودجوش حضور دارند و واقعا لذت دارد. زمانی که کمک های مردمی را می بینیم به وجد می آییم و وضعیت رو به بهبودی است. روحیه مردم تقویت می شود وقتی می بینند که ما این اقلام را برای آنها می آوریم.

مسئول اولین محموله کمک های مجمع به مردم سیل زده پلدختر، درباره وضعیت مردم سیل زده شهرستان پلدختر گفت: مردم اینجا چیزی ندارند. وارد خانه ها که می شویم داخل خانه ها تا یک متر گل و لای و لجن وجود دارد. مردم فرش ندارند فرش ها را آب برده است. پلدختر دو پل ورودی و خروجی داشته و یک پل را سیل کلا برده است.

وی با بیان اینکه در دو سوم خانه های شهر یک متر لجن و گل و لای وجود دارد، ادامه داد: از کنار پل که به شهر نگاه کردم وضعیت شهر بسیار بسیار دردناک است. در خیابان های پلدختر بیشتر از یک متر گل و لای وجود دارد. تمام خیابان ها را گل و لای گرفته و بر فرض اینکه خیابان ها تمیز شوند و خاک بلند شود برای سلامتی اهالی ضرر دارد و نیروی زیادی می خواهد که وضعیت را بهبود ببخشد. وضعیت مردم از نظر آذوقه سخت است و در مضیقه هستند. الان آب قطع است و باید آب وصل شود تا نیروهای امدادی بتوانند خیابان ها را شستشو دهند.

سرهنگ مهربانی در ادامه اظهار داشت: مقداری از ضلع غربی پلدختر سالم مانده چون ضلع غربی در دامنه کوه است اما به ضلع شرقی شهر خسارات زیادی وارد شده است. سیل ساعت ۱۲ ظهر آمد و مردم آمادگی بیشتری داشتند که به مناطق امن تر بروند و اگر ۱۲ شب می آمد حداقل چهار هزار نفر کشته می شدند.

وی درباره محموله کمک های مجمع جهانی اهل بیت(ع) به سیل زدگان گفت: از آقای «عباس حیدر» تشکر می کنم که زحمات زیادی کشیدند و پیگیر شدند همچنین اهالی مسجد سیدالشهداء(ع) کمک های زیادی به ما کردند. ما اغلب اقلام را تفکیک کرده آورده ایم و قرار است امشب بین مردم توزیع کنیم. صبح امروز به پلدختر رسیدیم و اقلام را به یکی از مساجد رساندیم. در خیابان ها یک متر لجن بود و ماشین رد نمی شد. از یک روحانی محترمی خواهش کردیم که این ها را در یک جا متمرکز کند تا بتوانیم اقلام را جدا کنیم. ما تفکیک کردیم و آماده ایم تا بین مردم توزیع کنیم.

مسئول ارسال اولین محموله کمک های مجمع به مردم سیل زده پلدختر، درباره اقلام ارسال شده به سیل زدگان عنوان کرد: برنج، کنسرو، لوبیا، لپه، ماکارونی، روغن، مواد شوینده و لوازم بهداشتی آورده ایم. به خاطر اینکه اکثر اقلام را ما در تهران بسته بندی کردیم، یکی از افراد حاضر گفت که این کار شما بی نظیر است و این اولین جایی است که می بینم اقلام زیاد به صورت تفکیک شده به دست ما رسیده است. در بسته بندی مجمع یک کیلو لپه، یک کیلو عدس، سه عدد کنسرو لوبیا و سه عدد کنسرو تن ماهی و قند و شکر گذاشته ایم. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =