• ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3128
علی ابراهیمی

نماینده مردم شازند در مجلس دهم با بیان اینکه ارزآوری و کاهش نرخ بیکاری با میدان دادن به تولید فرش ایرانی، جهت ارائه در بازار جهانی و داخلی امکان پذیر است،گفت: بهبود جایگاه فرش ایرانی در بازار جهانی نیازمند تداوم برگزاری نمایشگاه های بین المللی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از خانه ملت ؛ علی ابراهیمی درباره حال و روز فرش ایرانی در بازار جهانی،گفت: نباید اجازه داد که فرش با کیفیت ایرانی که نشان دهنده ذوق و هنر ایرانی است با سوء استفاده برخی از کشورها بنام دیگر کشورها بفروش برود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سرعت بخشیدن به صادرات فرش ایرانی به عنوان کالای اقتصادی و هنری با حمایت و رایزنی‌های اقتصادی سفارتخانه ها به سادگی امکان پذیر است و از همین رو بهترین راهکار این است که نمایشگاه های بین المللی فرش با نظم و تداوم برگزار شود تا بتوان فرش ایرانی را برای فروش به مشتریان خارجی عرضه کرد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران تجربه و کارنامه درخشانی در حوزه تولید فرش در بازار جهانی دارد بنابراین با این شرایط مسلم است که طرح ها و بافت های فرش ایرانی با مهارت خاصی به دست هنرمندان ایرانی تولید می شود.

ابراهیمی افزود: توسعه فرصت های اشتغال و درآمدزایی اقتصادی با نگاه کاربردی و ویژه به بازارهای بین المللی فرش به سادگی امکان پذیر است بنابراین الزامی است که بسترهای توسعه تولید فرش ایرانی همسو با بازاریابی بین المللی در حوزه داخلی و بین المللی مدنظر قرار بگیرد.

ارزآوری و کاهش نرخ بیکاری با میدان دادن به تولید فرش ایرانی

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه ارزآوری و کاهش نرخ بیکاری با میدان دادن به تولید فرش ایرانی جهت ارائه در بازار جهانی و داخلی امکان پذیر است یادآورشد: بهبود جایگاه فرش ایرانی در بازار جهانی نیازمند تداوم برگزاری نمایشگاه های بین المللی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =