• ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3129
فرش دستباف

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوجبلاغ اعلام کرد که با توجه به کثرت بافندگان و تنوع تولید ، راه اندازی شهرک فرش این شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ایرنا، مهدی زارعکار روز شنبه در گفت ‌و ‌گو با ایرنا بیان داشت: راه اندازی فرش نقش موثری در ساماندهی بافندگان، ایجاد اشتغال و رونق تولید این کالای ایرانی دارد.
وی با اشاره به فعالیت چهار تعاونی فرش در شهرستان ساوجبلاغ ، گفت: براساس آمار موجود، سه هزار و ۳۱۱ بافنده فرش در این شهرستان شناسایی شده که از این تعداد ۵۶۱ بافنده تحت پوشش بیمه صنایع دستی ، ۱۰۰ نفر تحت پوشش بیمه روستایی و ۲ هزار و ۶۵۰ بافنده فاقد بیمه
هستند.
رئیس اداره صمت شهرستان ساوجبلاغ گفت: راه‌اندازی شهرک فرش به منظور ساماندهی بافندگان فرش در قالب بسته ای کامل اعم از تامین مواد اولیه، فروش و صادرات می‌باشد.
زارعکار بیان داشت : همچنین نمایشگاه فرش شهرستان ساوجبلاغ پس از ماه مبارک رمضان امسال با هدف شناساندن ظرفیت ها برپا می شود.
وی در خصوص ساماندهی واحدهای تولید مانتو و پوشاک‌ مدارس ساوجبلاغ گفت: در این زمینه تمام واحدهای تولیدی‌شهرستان شناسایی شده‌اند که پس از بازدید از کارگاه‌ها و بررسی ظرفیت آنها ،ساماندهی خواهند شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =