رضا رحمانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت از دستور رئیس‌جمهور به بانک مرکزی برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از چند پروژه صنعتی در کرمانشاه، با بیان اینکه حفظ تولید مستلزم تامین نقدینگی و مواد اولیه است، گفت:‌

نقدینگی واحد تولیدی، مانند آب برای مزرعه است که این موضوع در اولویت‌های دولت قرار گرفته و در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی درباره آن تصمیم‌گیری شده است.

رضا رحمانی افزود: در همین ارتباط، رئیس جمهور به بانک مرکزی دستور دادند سیستم بانکی سرمایه در گردش لازم برای حفظ وضع موجود تولید را تامین کند و ما نیز به عنوان متولی بخش صنعت پیگیر خواهیم بود.

 
*** اولویت‌های وزارت صنعت در سال جدید
 

در ادامه، رحمانی افزایش ساخت داخل، گسترش معادن، بهبود فناوری واحدهای صنعتی، مسائل لجستیک، اصلاح نظام تنظیم و نظارت بازار و افزایش صادرات را اولویت های وزارت صنعت خواند و اظهار کرد:

تحقق شعار رونق تولید مستلزم فروش است که در این بین صادرات فرصت خوبی برای فعال کردن ظرفیت‌های مازاد کشور و افزایش تولید است؛ چراکه صنعت کشور با توجه به تامین سرمایه در گردش در بسیاری از محصولات بیشتر از نیاز کشور تولید دارد.

به گفته رحمانی در سال گذشته بیشترین صادرات به عراق از سوی ایران بوده است که باید از همه ظرفیت‌ها برای حفظ و بهبود این وضعیت استفاده کنیم.

 
*** پروژه‌های صنعتی درحال احداث استان کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان درباره پروژه‌های صنعتی درحال احداث استان کرمانشاه اظهار کرد:

واحد قوطی‌سازی زمزم با ۶۰۰ میلیارد تومان احداث شده و در مرحله افتتاح قرار دارد، همچنین واحد تولیدی فرش زاگرس با تکنولوژی روز دنیا نیز در حال احداث است که محصولات این شرکت توان و بازار صادرات دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =