رضا رحمانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نباید کالاهای بی کیفیت امکان صادرات داشته باشند، بر ضرورت ورود تشکل‌های صادراتی برای بررسی کیفیت کالاهای صادراتی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صنایع، وزیر صنعت پس از بازدید از مرز پرویز خان و خسروی در استان کرمانشاه، با اشاره به رتبه صادرات ایران به عراق، حفظ این رتبه را سخت‌تر از بدست آوردنش دانست که به گفته وی، کیفیت کالاهای صادراتی مهمترین نقش را در این خصوص دارند.

 
*** اقداماتی جدی در حوزه تشکل‌های صادراتی
 

رضا رحمانی توضیح داد: در حوزه تشکل‌های صادراتی باید اقداماتی انجام گیرد که هرکالایی به هر شکلی صادر نشود، چراکه ممکن است کالای بی کیفیت موقتا صادر شود؛ اما صادرات آن ادامه‌دار نخواهد بود و بر روی اعتبار دیگر کالاهای ایرانی نیز تاثیر منفی می‌گذارد.

 
*** پیگیری‌های لازم را برای تسهیل صادرات
 

وی با بیان اینکه اگر صادرات را به عنوان راهکار رونق تولید می‌دانیم، باید پیگیری‌های لازم را برای تسهیل صادرات داشته باشیم، افزود:

ظرفیت تولید در کشور در حوزه‌های مختلف همچون محصولات فولادی، پتروشیمی، کاشی و سرامیک، لوازم خانگی و… بسیار بیشتر از نیاز داخل است و ما می‌توانیم با صادرات، این ظرفیت‌ها را فعال کنیم.

 
*** وضعیت مرز پرویز خان و خسروی برای صادرات
 

 وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان و در پاسخ به سوالی درباره وضعیت مرز پرویز خان و خسروی برای صادرات گفت: این پایانه‌ها جایگاه مهمی در صادرات دارند، اما بهبود وضعیت زیرساخت‌ها، مثل انبار، سردخانه و… نیازمند اقدامی انقلابی است که در این زمینه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز باید ورود کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =