• ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3139
رضا رحمانی

وزیر صنعت با اشاره به نقش کیفیت کالا در صادرات ادامه‌دار، از لزوم پیگیری‌ برای تسهیل صادرات به عنوان راهکار رونق تولید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت  پس از بازدید از مرز پرویز خان و خسروی در استان کرمانشاه، با اشاره به رتبه صادرات ایران به عراق، حفظ این رتبه را سخت‌تر از بدست آوردنش دانست که به گفته‌ی وی، کیفیت کالاهای صادراتی مهمترین نقش را در این خصوص دارند.

 
*** تاثیر منفی صادرات کالای بی‌کیفیت بر اعتبار کالای ایرانی

رضا رحمانی اظهار داشت: در حوزه تشکل‌های صادراتی باید اقداماتی انجام گیرد که هرکالایی به هر شکلی صادر نشود، چراکه ممکن است کالای بی‌کیفیت موقتا صادر شود؛ اما صادرات آن ادامه‌دار نخواهد بود و بر روی اعتبار دیگر کالاهای ایرانی نیز تاثیر منفی می‌گذارد.

 
*** صادرات راهکار رونق تولید

رحمانی با بیان اینکه اگر صادرات را به عنوان راهکار رونق تولید می‌دانیم، باید پیگیری‌های لازم را برای تسهیل صادرات داشته باشیم، افزود:

ظرفیت تولید در کشور در حوزه های مختلف همچون محصولات فولادی، پتروشیمی، کاشی و سرامیک، لوازم خانگی، بسیار بیشتر از نیاز داخل است و ما می‌توانیم با صادرات، این ظرفیت‌ها را فعال کنیم.

 
*** وضعیت مرز پرویز خان و خسروی برای صادرات

 وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان درباره وضعیت مرز پرویز خان و خسروی برای صادرات اظهار داشت:

این پایانه‌ها جایگاه مهمی در صادرات دارند، اما بهبود وضعیت زیرساخت‌ها، مثل انبار و سردخانه، نیازمند اقدامی انقلابی است که در این زمینه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز باید ورود کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =