• ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3152
عبدالله رضاییان

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تصویب جزئیات طرح تفکیک وزارت تجارت و خدمات بازرگانی از وزارت صنعت و معدن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صنایع، عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح جرئیات طرح تفکیک وزارت تجارت و خدمات بازرگانی از وزارت صنعت و معدن اظهار داشت:

تفکیک وزارت تجارت و خدمات بازرگانی از وزارت صنعت و معدن طرحی با یک ماده واحده و دارای ۵ تبصره است.

 
*** نحوه اجرایی شدن وزارت صنعت، معدن و تجارت

 عبدالله رضیان در خصوص شرایط اجرایی شدن طرح تفکیک وزارت تجارت و خدمات بازرگانی از وزارت صنعت و معدن گفت:

براساس این طرح بخش بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت منفک شده و وزارت بازرگانی تشکیل می‌شود براساس طرح مذکور مقرر شد؛ بخش تجارت و بازرگانی در وزارت جهاد کشاورزی نیز به وزارتخانه جدید ملحق شود.

 
***  پیوستن سازمان‌های حوزه تجارت وزارت صمت به وزارت بازرگانی

رضیان در خصوص تشکیل وزارت بازرگانی اظهار داشت:

براساس تبصره‌ یک طرح تفکیک وزارت تجارت و خدمات بازرگانی از وزارت صنعت و معدن سازمان‌های تابعه مربوط به حوزه تجارت باید به وزارت بازرگانی بازگردانده ‌شود.

 
*** منابع مالی برای تشکیل وزارت بازرگانی

وی بیان کرد:  سایر تبصره‌ها نیز جزئیات مربوط به مسائل مالی انتزاع وزارت بازرگانی از صنعت و معدن بررسی شد، براساس این تبصره‌ها دولت نمی‌تواند به‌ازای تشکیل وزارتخانه‌ جدید هزینه‌ای اضافه به کشور تحمیل کند و باید با امکانات و بودجه موجود این وزارت را تشکیل دهد.

 عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت:

بانک توسعه تجارت، کشاورزی و صنعت و معدن در اختیار وزارتخانه‌های بازرگانی، صنعت و معدن و جهاد کشاورزی قرار می‌گیرد و وزارت اقتصاد نیز باید مدیران این بانک‌ها را تعیین کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =