فرش دستباف

مراسم افتتاحیه اولین کلاس آموزشی اشتغال در زمینه تابلو فرش برای ۲۰ نفر زن سرپرست خانوار برگزار گردید و مسئولان شهرستان آبیک نیر از این کلاس آموزشی بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از آریا، دوستعلی حیدری رئیس کمیته امداد امام خمینی  (ره) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آریا  اظهار داشت: مراسم افتتاحیه اولین کلاس آموزشی اشتغال در زمینه تابلو فرش برای ۲۰ نفر زن سرپرست خانوار برگزار گردید و مسئولان شهرستان آبیک نیر از این کلاس آموزشی، بازدید کردند.

 وی گفت: روز دوشنبه مورخه ۲۶-۱-۹۸ در سالن جلسات کمیته امداد امام خمینی (ره ) شهرستان آبیک، جلسه جهت برنامه ریزی و ارائه راهکار و ایجاد تعامل و هم کاری و هم فکری و تلاش مضاعف جهت تحقق شعار سال ۹۸ ( بفرموده مقام معظم رهبری سال رونق تولید) با حضور روسای ادارات شهرستان و مدیران شهرک های صنعتی به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای کارجویان نیازمند شهرستان برگزار گردید.

 وی افزود: در این جلسه کلهر _ معاون  سیاسی و امنیتی فرمانداری، دهقانی _ معاون اشتغال کمیته امام خمینی (ره) استان قزوین و کارشناسان آن اداره و روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  صنعت و معدن، بهزیستی،  جهاد کشاورزی،  فنی و حرفه ای و... حضور داشتند.

 به گفته حیدری در ابتدا گزارشی از طرح ها و برنامه های کمیته امداد شهرستان و استان و علت برگزاری جلسه و...توسط  ایشان ارائه گردید.

 وی ادامه داد: هر یک از مسئولین ادارت شهرستان و مدیران شهرک های صنعتی نظرات و پیشنهادات و برنامه هایشان و امکانات و منابع تسهیلات برای اشتغال سال جاری بیان نمودند.

حیدری  در پاسخ به تذکر معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری برای ایجاد اشتغال سال جاری، چنین پاسخ داد: بایستی به صورت منسجم و متمرکز کلیه امورات اشتغال شهرستان پیگیری شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان آبیک، اهم تصمیمات متخذه به شرح زیر است :

۱- کلیه کلاس های آموزشی اشتغال شهرستان که در سنوات گذشته به صورت پراکنده و توسط هر یک از ادارات، مجزا برگزار می گردید، درسال جاری به منظور صرفه جویی  و کاهش در هزینه ها به صورت متمرکز و متناسب با نیاز شرکت های شهرک های صنعتی برگزار شود.

۲- تمامی نیروهای کار مورد نیاز شرکت های شهرستان از کارجویان ساکن محدوده شهرستان جذب گردند.

 ۳- نیروی کار مورد نیاز شرکت های محدوده شهرستان با توجه به نوع مهارت و تخصصی که نیاز دارند مشخص شود و به ادارات حمایتی (کمیته امداد و بهزیستی) اعلام و براساس نیاز شرکت ها، افراد شناسایی و معرفی و با هم کاری دستگاه های متولی اشتغال دوره های آموزشی با فوریت برگزار و نیروی ماهر و متخصص به شرکت ها معرفی و جذب کار شوند.

۴- برای هموار کردن در پرداخت تسهیلات اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی، جلسه ای اختصاصی با روسای بانک های عامل شهرستان در اردیبهشت ماه برگزار و مطابق موارد مصوب شده اقدام لازم صورت گیرد.

۵-  جهت تحقق شعار سال (رونق تولید) همه دستگاه های متولی تلاش مضاعفی نموده و با مدیران شرکت های شهرک های صنعتی همکاری و تعامل بیشتری نمایند و همچنین مدیران شهرکت های شهرک های صنعتی هم با ادارات حمایتی همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =