• ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3165
فرش

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستبافت استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار بافنده فرش زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و از سال ۹۳ به دلیل قطع اعتبارات بیمه‌ای ، بیمه فرشبافان متوقف شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از تسنیم، مالک اژدر حسنی بعد از ظهر امروز در بازدید از کارگاه های متمرکز و تک بافت فرش‌های دستی خلخال اظهار داشت:  هدفگذاری امسال بر این است تا میزان تولید فرش دستباف اردبیل را از ۹۰ هزار مترمربع به ۱۲۰ هزار مترمربع  برسانیم.

وی بیان کرد: با توجه به این که استقبال علاقه‌مندان از صنعت فرش رشد قابل توجهی داشته انتظار می‌رود امسال شاهد توسعه صنعت فرش در استان باشیم.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستبافت استان اردبیل از شناسایی ۵۰ هزار بافنده فرش دستباف در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۳۳ هزار نفر شناسنامه فعالیت در صنعت فرش دارند که بخش قابل توجهی را در استان شامل می‌شود که همچنان نیز روبه رو شد است.

حسنی تصریح کرد: بیمه فرشبافان یکی از مطالبات مهمی است که درصدد هستیم این مهم را در استان نهادینه‌سازی کنیم و در حال حاضر ۱۰ هزار بافنده فرش زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و از سال ۹۳ به دلیل قطع اعتبارات بیمه‌ای ، بیمه فرشبافان متوقف شده است.

وی بیان کرد: توسعه صنعت صادرات فرش دستباف در استان از دیگر مواردی است که به عنوان یک اولویت مهم و اساسی مبنای کار قرار گرفته است و درصدد هستیم در راستای توسعه این صنعت و رفع مشکلات مربوط به این حوزه بتوانیم به اهداف خود در راستای گسترش صادرات جامه عمل بپوشانیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =