• ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3169
تولید

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به وضعیت غیرعادی اقتصادی کشور، از لزوم حمایت دولت از عرضه برای تقویت واحدهای تولیدی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل ازصنایع، رئیس اتاق بازرگانی ایران در اولین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال جدید اظهار داشت:

با توجه به اینکه امروز شرایط اقتصادی کشور عادی نیست و با جنگ اقتصادی مواجه هستیم، باید برنامه‌های عادی را کنار گذاشته و سیاست‌هایی را اتخاذ کنیم که با شرایط هماهنگ باشند.

 
*** تقویت واحدهای تولیدی از مسیر حمایت از طرف عرضه

غلامحسین شافعی با اشاره به دیداری که با وزیر اقتصاد در ابتدای این هفته داشته، با اشاره به  لزوم حمایت دولت از عرضه برای تقویت واحدهای تولیدی گفت:

در این ملاقات قرار شد در نشست شورای گفت‌وگو راه‌های تحقق شعار امسال بررسی شود.

بخش خصوصی در سال گذشته که با عنوان حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده بود بارها تأکید کرد که حمایت از تقاضا به معنای حمایت از کالای ایرانی و مصرف تولیدات ایرانی نیست، بلکه دولت باید از عرضه حمایت کند و بستری فراهم کند تا واحدهای تولیدی تقویت شوند.

بر اساس اظهارات وی متأسفانه پیشنهادهای اتاق ایران در این رابطه مورد توجه قرار نگرفت و اهداف کلی در تحقق شعار سال نیز به نتیجه نرسید.

 
*** اولویت موضوع رونق اقتصاد

شافعی با اشاره به  لزوم حمایت دولت از عرضه برای تقویت واحدهای تولیدی با توجه به شرایط غیرعادی حاکم بر اقتصاد کشور گفت:

با توجه به اینکه امروز شرایط اقتصادی کشور عادی نیست و با جنگ اقتصادی مواجه هستیم، باید برنامه‌های عادی را کنار گذاشته و سیاست‌هایی را اتخاذ کنیم که با شرایط هماهنگ باشند.

خوشبختانه وزیر اقتصاد موافقت کردند تا شورای گفت‌وگو موضوع رونق تولید را به عنوان اولویت در دستور کار خود قرار دهد. در این وضعیت نباید همه چیز را به پای دولت بگذاریم و بخش‌خصوصی نیز باید تا حد توان به بهبود شرایط کمک کند.

 
*** تصمیمات درست در فرصت و زمان مناسب برای حل مشکلات

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس پارلمان بخش خصوصی در پایان با بیان این سؤال که چرا در زمان ممنوعیت صادرات پیاز امکان واردات پیاز با قیمت ۱۵۰۰ تومان از پاکستان داده نمی‌شود، اظهار داشت:

اگر ما بخواهیم وضعیت اقتصادی کشور را بهبود ببخشیم باید از فرصت‌های خود استفاده کنیم و در زمان مقتضی تصمیمات درست و دقیق را اتخاذ کنیم در غیر این صورت قادر به حل مشکلات خود نخواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =