• ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3171
سفیر آلمان

سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران با اشاره به آلمان به عنوان بزرگترین صادرکننده اتحادیه‌ اروپا به ایران،از پایبندی این کشور اروپایی به تمامی تعهدات خود در مقابل ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صنایع، سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران در گردهمایی دانش آموختگان دوره آمادگی برای مشارکت با شرکت‌های آلمانی که در سالن اجتماعات صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، بر ضرورت تقویت همکاری‌ها میان دو کشور تأکید کرد و اظهار داشت:

وضعیت اقتصادی ایران بالقوه قوی است و مردم ایران می‌توانند از این اقتصاد سود ببرند.

 
* برنامه‌های آموزشی دولت فدرال آلمان برای صنایع کوچک در ایران

میشائیل کلور برشتولد با اشاره به برنامه‌های آموزشی دولت فدرال آلمان برای صنایع کوچک در ایران، افزود:

سازمان صنایع کوچک و سایر سازمان‎های ایرانی از سال ۲۰۱۶ به بعد کار بسیار ارزشمندی در حوزه صنایع کوچک انجام دادند و موفقیت کلانی نیز هم برای دولت آلمان و هم برای افراد مستعد ایرانی که در آلمان آموزش دیدند و درخشیدند، به‌دست آمد.

 
*  اعزام پنج گروه از ایران برای کسب آموزش‌های لازم در حوزه صنایع

سفیر جمهوری فدرال آلمان با اشاره به اعزام پنج گروه از ایران برای کسب آموزش‌های لازم در حوزه صنایع به آلمان، اضافه کرد:

امروز خوشحال هستیم که این‌جا جمع شده‌ایم تا این موفقیت بزرگ و تأثیرگذار را جشن بگیریم و تأکید کنیم ایرانی‌ها از ظرفیت‌های بالایی برخوردارند.

 
* همکاری‌های ایران و آلمان در انرژی و صنعت

برشتولد در ادامه به همکاری‌های دولت متبوعش با وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بخش‌های انرژی و صنعت طی سال گذشته اشاره کرد و گفت:

در تلاشیم این همکاری را به‌صورت دوجانبه پیش ببریم و نتایج ملموسی از این همکاری‌ها بگیریم. طبیعتاً ارتباط شرکت‌های مختلف ایرانی و آلمانی با یکدیگر و توسعه همکاری‌ها میان دو کشور می‌تواند ما را به یک هم‌افزایی خوب برای مشارکت‌های بیشتر در آینده برساند.

 
* تقدیر از فارغ‌التحصیلان دوره‌های کسب آمادگی ایرانی

وی ضمن تقدیر از فعالیت‌های فارغ‌التحصیلان ایرانی دوره‌های کسب آمادگی در آلمان اظهار داشت:

بسیار خوشحالم که این شوق و اشتیاق را در شما می‎بینم که پیگیر مسائل هستید و طبیعتاً سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با همکاری با سازمان‌ها و دولت فدرال آلمان این همکاری‌ها و علاقه‌مندی‌ها را تقویت خواهد کرد.

 
* سود دوجانبه حضور و آموزش شرکت‌های ایرانی در آلمان

سفیر جمهوری فدرال آلمان با اشاره به  آلمان به عنوان بزرگترین صادرکننده اتحادیه‌ اروپا به ایران، حضور و آموزش شرکت‌های ایرانی در آلمان را یک سود دوجانبه عنوان کرد و گفت:

برای رسیدن به موفقیت شما می‌بایست دارای یک برنامه مدیریتی آموزش مدون باشید. امروز کشور آلمان به صنایع کوچک ۱۹ کشور کمک می‌کند و در زمینه آموزش به آن‌ها فعال هستیم.

 
* آلمان بزرگترین صادرکننده اتحادیه اروپا به ایران

برشتولد با اشاره به  آلمان به عنوان بزرگترین صادرکننده اتحادیه‌ اروپا به ایران، روابط سیاسی و اقتصادی تهران و برلین را گسترده خواند و تصریح کرد:

امروز آلمان بزرگترین صادرکننده اتحادیه اروپا به ایران است. در عین حال آلمان نیز از نیروی کار فعال و مستعد ایرانی بهره‌مند است و با غرور بسیار باید بگویم بسیاری از ایرانی‌های مستعد سالیان سال است که در آلمان مشغول به فعالیت هستند.

 
* آینده روشن همکاری‌های تجاری ایران و آلمان

وی با تأکید بر این‌که همکاری‌های تجاری ایران و آلمان می‌تواند آینده بسیار روشنی داشته باشد و سطح همکاری‌ها نیز فراتر از شرایط حاضر توسعه یابد، به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و افزود:

خروج یکجانبه آمریکا از برجام، وضعیت جدیدی برای ایران به‌وجود آورده است، اما من به شما قول می‌دهم که دولت آلمان متعهد به برجام است؛ چرا که هر دو کشور از این مسأله نفع می‌برند. ما به‌طور کامل به توافق‌ها با ایران پایبندیم و به همین خاطر است که امروز این‌جا جمع شده‌ایم.

 
* هدف کانال مالی ایران و اروپا

سفیر جمهوری فدرال آلمان در ادامه به کانال مالی ویژه اروپا در ارتباط با ایران موسوم به اینستکس نیز اشاره و اضافه کرد:

اینستکس برای چه طراحی شد؟ این کانال مالی برای سهولت بیشتر امور بازرگانی با ایران طراحی شد، یعنی ما بتوانیم از طریق سیستم بانکی مشخصی با شرکت‌های ایرانی در چارچوب سازوکار مالی اینستکس داد و ستد کنیم.

 
* اهمیت وحدت و همکاری

برشتولد  با اشاره بر ضرورت تقویت همکاری‌ها میان ایران و آلمان تأکید کرد و گفت: چیزی که بسیار مهم است، این است که ما وحدت داشته باشیم و با همکاری با یکدیگر به اهداف خود برسیم.

 
* وضعیت اقتصادی ایران

سفیر جمهوری فدرال آلمان در پایان وضعیت اقتصادی در ایران را بالقوه قوی دانست و خاطرنشان کرد:

مردم ایران مردمی هستند که می‌توانند از این اقتصاد سود ببرند. آلمان هم آماده است که از این اقتصاد پشتیبانی کند. ما به ارزش‌ها و ارتباط بلند مدت بین ایران و آلمان می‌اندیشیم.

گردهمایی دانش آموختگان دوره آمادگی برای مشارکت با شرکت‌های آلمانی با هدف شبکه سازی و تقویت ارتباطات، ایجاد شبکه‌های فرعی به‌عنوان پیشروان ارتباطات صنعتی ـ تجاری با طرف‌های خارجی در آینده و ایجاد هسته مرکزی از گروه‌های مختلف صنعتی برای بین‌المللی سازی SMEهای کشور با همکاری مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، وزارت امور اقتصادی و انرژی آلمان (BMWi) و انجمن همکاری‌های بین‌المللی آلمان (GIZ) صبح امروز در سالن اجتماعات صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =