• ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3172
جزئیات قوانین صادرات و واردات در سال 98

کتاب مقررات صادرات‌ و واردات سال ۹۸ با تصویب هیات وزیران و اصلاحات مربوط به حقوق گمرکی و سود بازرگانی، توسط دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صنایع، با تصویب هیات‌ وزیران و اصلاحات مربوط به حقوق گمرکی و سود بازرگانی مجموعه مقررات صادرات‌و واردات سال ۱۳۹۸ توسط دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت معدن و تجارت تهیه و توسط شرکت چاپ و نشر بازرگانی وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در قالب ۹۸ فصل و ۲۱ قسمت و ۹۴۸ صفحه منتشر شد.

مقررات صادرات و واردات‌کالا و انجام خدمات مربوط نسبت به کلیه صادرکنندگان، واردکنندگان و نیز آن‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است به‌موجب این قانون تعیین و کلیه قوانین مغایر لغو می‌گردد.

دولت می‌تواند مقتضیات و شرایط خاص زمانی با رعایت قوانین مربوطه صدور یا ورود بعضی از کالاها را ممنوع کند.

نوع و مشخصات کالاهای هر یک از موارد سه‌گانه یادشده بر اساس آیین‌نامه‌هایی که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و به تصویب هیات‌وزیران می‌رسد تعیین خواهد شد.

ملاک اصلی تجاری بودن کالا و نیز نحوه صدور، تمدید و ابطال کارت بازرگانی مطابق آیین‌نامه اجرایی خواهد بود که به تصویب هیات‌وزیران می‌رسد.

 
* اعمال تغییرات کلی در هر سال

وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است تغییرات کلی آیین‌نامه اجرایی این قانون و جداول ضمیمه مقررات صادرات و واردات را قبل از پایان هرسال برای ارسال بعد و تغییرات موردی آنها را طی سال، پس از نظرخواهی از دستگاه‌های ذی‌ربط و اتاق ضمن منظم نمودن حقوق مکتب تهیه و پس از تصویب هیات‌وزیران جهت اطلاع عموم منتشر نماید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =