• ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3203
کارگروه فرش استان

سال گذشته ۳۰ میلیون دلار فرش از استان کرمان به خارج از کشور صادر شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صدا وسیما، آقای حسینی نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان این مطلب را در نشست کارگروه فرش استان کرمان اعلام کرد و افزود در استان کرمان حدود ۴۰ هزار نفر بافنده فرش مشغول فعالیت هستند که ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر آنها شناسه دار و تحت پوشش بیمه هستند.
وی با اشاره به اینکه اکثر فرشبافان در کارگاههای کوچک مشغول کار هستند گفت سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان آماده کمک به توسعه صنعت فرش است و پیشنهاد ما ایجاد کارگاه‌های متمرکز قالیبافی است تا روند تولید این محصول از نظر کمی و کیفی تحت نظارت بهتری قرار داشته باشد.
اقای صادقی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان هم در این نشست گفت: سه هزار و ۸۰۰ مددجوی کمیته امداد استان کرمان در زمینه قالیبافی مشغول کار هستند که سال گذشته ، حدود ۱۴ هزار متر مربع فرش تولید کردند و حدود ۱۷ میلیارد تومان درآمد داشتند.
آقای فدایی استاندار کرمان هم در نشست کارگروه فرش استان کرمان گفت پیش نویس دستور العمل کلی این حوزه اماده شده که پس از تصویب به عنوان نقشه راه ، باید اجرایی شود. آقای فدایی با اشاره به اینکه در این دستورالعمل همه جوانب فرش از نحوه تولید تا فروش و صادرات ان دیده شده است ، مشخص نبودن متولی فرش در استان را یک مشکل بر شمرد و گفت کلیه نهاد های مربوط هم اکنون به صورت سلیقه ای و براساس تصمیم های درون دستگاهی عمل می کنند و نظارت واحدی وجود ندارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =