• ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3333
فرش دستباف

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی گفت: طی سال گذشته ۱۷۶۴ تخته فرش توسط مددجویان کارآفرین کمیته امداد استان مرکزی بافته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از استان مرکزی، به نقل از سایت خبری کمیته امداد، مجید مشهدی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه مددجویان تحت حمایت در زمینه تأمین مواد اولیه، نظارت بر تولید فرش، برگزاری کلاس‌های ‏آموزشی دوره‌ای مورد حمایت قرار می‌گیرند، گفت: بیشتر فرش‌های تولیدی توسط زنان سرپرست خانوار بافته می‌شود.
وی افزود: طی سال گذشته ۱۷۶۴ تخته فرش توسط مددجویان کارآفرین کمیته امداد استان مرکزی بافته شده است.
مشهدی با اشاره به اینکه خودکفایی مددجویان از مهم‌ترین اولویت‌های کمیته امداد است‌، گفت‌: هنر فرش‌بافی بیان‌گر ارزش‌ها و هنر ایرانیان از گذشته است و می‌تواند به عنوان یک شغل مناسب در خودکفایی خانوارهای تحت حمایت مؤثر باشد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی نظارت بر طرح‌های اشتغال‌زا از اقدامات کمیته امداد به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت برشمرد و اضافه کرد: در سال گذشته بیش از ۲۸ هزار نظارت فنی توسط بازرسان و کارشناسان حوزه اشتغال بر طرح‌های اشتغال مددجویی انجام شده است.
مشهدی با بیان اینکه تفاوت ایجاد اشتغال در کمیته امداد با سایر بخش‌ها در برگزاری دوره‌های آموزشی است، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته بیش از پنج هزار نفر از آموزش‌های ارائه شده بهره‌مند شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =