• ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3355
فنی و حرفه ای

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان گفت: در سال گذشته ۵۱۵ نفر در مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه ای و ۱۰۳۰ مددجو نیز در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای آموزش دیده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از فردای همدان، شهرام عابدی،  گفت: به‌منظور ارتقا توان مادی و اجرایی مددجویان تحت حمایت برای حضور در فعالیت‌های اقتصادی وزندگی آبرومند، راهبرد توانمندسازی اقتصادی محرومان با محوریت آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای یکی از مهم ترین برنامه‌های حمایتی کمیته امداد است تا زمینه اشتغال و فعالیت در بخش‌های مختلف اقتصادی برای کلیه مددجویان تحت حمایت و نیازمندان فراهم شود.
وی بابیان اینکه ۱۵۴۵مددجوی تحت حمایت از دوره‌های آموزش فنی‌وحرفه‌ای در رشته‌های مختلف از جمله دامداری، قالی‌بافی، خیاطی و آرایشگری در سال ۹۷ بهره‌مند شده‌اند، گفت: ۷۱۱ نفر از مددجویان تحت حمایت نیز از طریق کاریابی وارد بازار کار شده اند.
عابدی گفت: آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای به مددجویان باعث ایجاد زمینه مناسب جهت کشف خلاقیت‌های نهفته مددجویان مستعد، ارتقا سطح آگاهی‌های عمومی، دانش فنی و مهارت‌های حرفه‌ای، ایجاد خودباوری و اعتمادبه‌نفس در فرد، کاهش فقر، بیکاری و ناهنجاری در خانواده‌های مددجو و پیشگیری از مهاجرت‌های بی‌رویه به شهرها می‌شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان همچنین با اشاره به اینکه یک میلیارد و ۳۶۹ میلیون تومان اعتبار در خصوص آموزش مددجویان در سال ۹۷ هزینه شده است، گفت: ۳۴۰ میلیون تومان برای اشتغال مددجویان مناطق محروم پرداخت شده است.
وی در ادامه گفت: در سال گذشته ۵۱۵ نفر در مراکز دولتی سازمان فنی‌وحرفه‌ای، ۱۰۳۰ مددجو در آموزشگاه‌های آزاد فنی‌وحرفه‌ای، ۴۴۶۱ مددجو نیز در فضاهای اداری متعلق به کمیته امداد، ۱۱۱ نفر در کانون های فرهنگی و ۱۰۶۰ نفر در مکان های دیگر مانند جهاد کشاورزی و صنایع دستی از آموزش‌های لازم بهره‌مند شده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =