• ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3369
 هوشنگ بازوند

استاندار کرمانشاه، تعامل بخش خصوصی و دولت را باعث رونق تولید دانست و گقت: هماهنگی این ۲ بخش می تواند گره از بسیاری مشکلات اقتصادی بگشاید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار داشت: بخش خصوصی بازوی توانمند اقتصادی کشور است که می تواند هم رونق تولید ایجاد کند و هم بخش اعظمی از مشکل بیکاری را مرتفع کند.
وی ادامه داد: حمایت از سرمایه گذاران همواره در دستور کار دولت بوده و این سیاست با جدیت در استان کرمانشاه دنبال می شود.
بازوند در ادامه خواستار تقویت واحدهای صنفی بخصوص در حوزه پوشاک شد و گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی به همراه مراکز نظامی و انتظامی حتما خریدهای خود را از داخل استان انجام دهند.
استاندار کرمانشاه گفت: هم اکنون بیش از یک هزار و ۱۵۰ واحد صنفی در حوزه تولید پوشاک در استان با حدود سه هزار و ۸۰۰ نفر نیروی کار فعالیت می کنند که باید حمایت شوند.
وی تصریح کرد: حمایت از این واحدهای صنفی با خرید از آن ها میسر می شود بنابراین دستگاه های اجرایی باید به این موضوع دقت کنند.
بازوند همچنین از خرید واحدهای اشتغالزا توسط بخش خصوصی و راکد گذاشتن آن ها انتقاد کرد و گفت: با این کار ده ها نفر بیکار و منبع درآمدی صدها نفر قطع می شود.
استاندار کرمانشاه در پایان خواستار مداخله دستگاه قضایی و برخورد با چنین افرادی که یک واحد تولیدی را خریداری و سپس آن را راکد می کنند شد و گفت: باید با چنین افرادی قاطعانه برخورد و اجازه این کار را از آن ها گرفت.
استان کرمانشاه با ۱۸.۷ درصد نرخ بیکاری در سال ۹۷ رتبه در صدر استانهای بیکار کشور قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =