فرش دستباف

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت‌، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: سال گذشته فرش دستباف استان به ارزش ۲۰ میلیون دلار به کشورهای خارجی صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل ازفارس، اسد درویشی امروزدر ارومیه با اشاره به میزان صادرات فرش دستباف آذربایجان‌غربی در سال گذشته اظهار کرد: صادرات فرش دستباف استان در این مدت برابر با ۲۰ میلیون دلار معادل پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به کشورهای اروپایی از جمله آلمان، فرانسه، ایتالیا، روسیه و کشورهای آسیایی مانند ژاپن و برخی کشورهای آمریکایی بوده است.
وی با بیان اینکه دو برند ثبت شده فرش افشار تکاب و ریزماهی خوی عمده برند فرش‌های صادراتی استان را شامل می‌شوند، افزود: این دو برند استانی در مقایسه با سایر برندهای مطرح کشور از نظر رقابتی توان بالایی دارند و در کشورهای خارجی نیز خواهان بسیاری برای این دو برند وجود دارد.
سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با بیان اینکه سالانه ۲۹۰ هزار مترمربع فرش دستباف در سطح استان بافته می‌شود، ادامه داد: آذربایجان‌غربی از این حیث یکی از قطب‌های مهم تولید فرش در کشور است به گونه‌ای که ۲۲۴ واحد کارگاه فرشبافی در استان وجود دارد و ۷۲ هزار نفر در این کارگاه‌ها اشتغال دارند.
وی با اشاره به اینکه برای معرفی فرش دستباف استان برای راهنمایان گردشگری دوره‌های آموزش ملی برگزار می‌شود تا آنها اطلاعات کافی در مورد فرش داشته باشند، عنوان کرد: سالانه گردشگران بسیاری توسط آژانس‌های مسافرتی به آذربایجان‌غربی سفر می‌کنند که بازدید از موزه‌ها و بازارهای سنتی استان در برنامه سفر آنها قرار دارد و در این مکان‌ها فروش و معرفی فرش دستباف صورت می‌گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =