• ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3398
تولید

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از عزم ستاد برای احیای واحدهای تعطیل در کشور با هدف افزایش تولید داخل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صنایع، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در حاشیه هفتاد و هفتمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از عزم ستاد برای احیای واحدهای تعطیل در کشور با هدف افزایش ساخت داخل در محصولات دارای مزیت رقابتی خبر داد.

 
*** عزم ستاد برای احیای واحدهای تعطیل در کشور با هدف افزایش تولید داخل

میثم زالی اظهار داشت: با عنایت به موافقت معاون امور صنایع مبنی بر وضع برخی سیاست‌های تشویقی به خصوص ممنوعیت واردات مشروط به تامین کامل نیاز داخل و همچنین تامین سرمایه در گردش مورد نیاز برای آغاز به کار حداقل ۸۰ درصدی ظرفیت اسمی توسط شستا، یکی از واحدهای تولیدی شستا، پس از قریب به ۱۰ سال تعطیلی با سرمایه گذاری ۲۰ میلیون یورویی و با اشتغال حداقل ۱۴۰ نفری در مردادماه سال جاری احیاء و راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: با راه‌اندازی این واحد تولیدی، ضمن بی نیاز شدن ایران از واردات اسیدسیتریک، صادرات این محصول به کشورهای همسایه هدفگذاری خواهد شد.

 
*** تکمیل پروژه نیمه تمام صنایع بسته‌بندی با پیشرفت فیزیکی ۵۱ درصد

زالی همچنین از تصمیم ستاد در خصوص تکمیل پروژه نیمه تمام صنایع بسته‌بندی با پیشرفت فیزیکی ۵۱ درصد با مشارکت شستا و بانک صنعت و معدن با اشتغال ۱۷۰ نفری و با سرمایه گذاری صورت گرفته به میزان ۲۲۰ میلیارد تومانی تا سال ۹۳، خبر داد و افزود:

این واحد در هرسین کرمانشاه قرار گرفته و تولیدکننده کاغذ تست لاینر، فلوتینگ و کراف لاینر است که با توجه به نزدیکی به کشور عراق و مزیت واردات کاغذ باطله از این کشور و تولید کاغذ تست لاینر و فلوتینگ با هدف صادرات می تواند نقش موثری را در صنعت کاغذ ایفا کند.

 
*** تکمیل طرح کاغذ غرب

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از اتفاق نظر اعضا در خصوص عدم توجیه پذیری در تکمیل طرح کاغذ غرب خبر داد و گفت:

اجرای این طرح در زمینی با مساحت بالغ بر ۲۸۵ هکتار در سال ۸۱ متوقف شده بود و هم اکنون پس از بحث و تبادل نظر صورت گرفته مقرر گردید بانک عامل با هماهنگی وزارت صمت و استانداری و سازمان صمت کرمانشاه در خصوص واگذاری زمین و ابنیه طرح به سرمایه گذار جدید جهت احداث یک یا چند طرح تولیدی اقدام کند.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در پایان از پیگیری مستمر دبیرخانه ستاد در اجرای مصوبات تا تحقق کامل آن خبر داد و اظهار داشت:

با عنایت به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و مصوبه اخیر جلسه سران قوا مبنی بر افزایش اختیارات ستاد و با همکاری سیستم بانکی و دستگاه‌های اجرایی، شاهد رونق تولید و اشتغال در احیا واحدهای تعطیل و تکمیل ظرفیت خطوط تولید با هدف افزایش حداکثری ساخت داخل باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =