اقتصاد

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صمت بر ضرورت به‌کارگیری ابزارهای جدید اقتصادی برای توسعه تولید و صادرات تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از صنایع، مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت با بیان این که توسعه تولید و صادرات بویژه در شرایط کنونی نیازمند به‌کارگیری ابزارهای جدید اقتصادی است، افزود:

یکی از مهم‌ترین چالش‌های فعلی اقتصاد ایران نبود توازن میان بازدهی بخش‌های تولیدی و غیرتولیدی است؛ لذا بکارگیری ابزارهای جدید اقتصادی مانند مالیات بر عایدی سرمایه به‌منظور افزایش جذابیت در بخش‌های مولد بویژه تولیدات صنعتی و کاهش جذابیت سرمایه­‌گذاری در بخش‌های غیرمولد ضروری است.

احمد تشکینی تصریح کرد: استفاده از این ابزار اقتصادی منجر به اولویت‌­دهی سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های تولیدی در مقایسه با فعالیت‌های غیرمولد (طلا، سکه، ارز و …) خواهد شد.

وی در ادامه گفت: از طریق کاهش سوداگری در فعالیت‌های غیرمولد، زمینه­‌ساز جلوگیری از نوسانات شدید قیمت در حوزه­‌های غیرمولد و همچنین ایجاد درآمد پایدار برای دولت را فراهم خواهد ساخت.

 
*** به‌کارگیری ابزارهای جدید اقتصادی برای توسعه تولید و صادرات

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت در پایان، اظهار داشت:

بدلیل رشدهای بالای نقدینگی در اقتصاد ایران و وجود زمینه‌­های لازم از جمله نبود توازن بازدهی میان بخش‌های مولد و غیرمولد، بستر لازم برای هدایت منابع به ­سمت تولید وجود ندارد؛ لذا در چنین شرایطی می‌بایست ابزارهای جدید متناسب با شرایط جدید شناسایی، طراحی و به مرحله اجرا درآید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =