• ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3442
رایزن فرهنگی ترکیه در ایران با رئیس مرک ملی فرش ایران

رایزن فرهنگی سفارت جمهوری ترکیه درایران با رئیس مرکز ملی فرش ایران دیدار و در باره روابط و مبادلات تجاری فرش دستباف بین دو کشور گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از مرکز ملی فرش ایران، برگزاری جلسه ارتباط و تعامل هنر - صنعت فرش دستباف بین کشور ترکیه و ایران با حضور رئیس مرکز ملی فرش دستباف، معاون اموربازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی و رایزن کشور ترکیه در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی تشکیل شد.

 فرشته دستپاک رئیس مرکز ملی فرش دستباف ایران در این نشست گفت: کشور ایران و ترکیه دو کشور دوست و بردارند که بیشتر آداب، رسوم، صنایع و دینشان با هم یکی هستند.

وی افزود: از نظر ما فرش دستباف هنر - صنعت است و ترکیه نیز این دید را به فرش دستباف دارد.

دست پاک ادامه داد: ایران و ترکیه همیشه حامی همدیگر بودند و این حمایت ها باعث شده که در تمامی زمینه ها با هم همکاری داشته باشیم .

ایشان در ادامه خواستار نحوه فعالیت کشور ترکیه در بازارهای جهانی در حوزه صنعت فرش دستباف شدند.

در ادامه رایزن ترکیه در ایران گفت: روابط دوستانه دو کشور قدیمی و از قدمت بالایی برخوردار می باشد و حضور ما در این جلسات و نشست ها بخاطر روابط بین دو کشور می باشد.

وی ادامه داد: فرش دستباف ایران از نظر کیفیت و صنعت حرف اول را می زند و همانطور که کشور ایران از صنعت فرش دستباف حمایت می کند کشور ترکیه نیز حمایت های زیادی را انجام می دهد.

وی افزود: دولت ترکیه تعرفه های 50 تا 60 درصدی را برای واردات فرش از سایر کشورها تخصیص داده تا صنعت فرش دستباف حمایت شود و واردات کمتری انجام شود.

رایزن ترکیه در ایران بیان کرد: در چند سال گذشته صنعت فرش دستباف ترکیه رو به افول بوده و بیشتر کارگاه های بافندگی تعطیل شدند و حال دولت مردان با تدبیر و حساسیت زیادی به این صنعت نگاه می کنند

وی افزود: ما ا فعالیت هایی را که باعث ارتقاء فرش دستباف شود استقبال ی کنیم ، به شرط این که به منظور حمایت این هنر - صنعت باشد.

اسد درویشی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان گفت: کشور ایران و ترکیه برای سهم صنعت فرش دستباف خود باید فعالیت کنند بدون آن که هر دو طرف ضرر ببیند، منفعت داشته باشند.

وی افزود: این نشست ها و جلسات باید بصورت مستمر انجام گیرد تا بتوانیم مسائل و مشکلات را مرتفع سازیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =