• ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3473
استاندارد فرش

مدیرکل استاندارد قزوین گفت: ۲۳ پروانه کاربرد نشان استاندارد در اردیبهشت ماه امسال برای محصولات تولیدی استان صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ایرنا، سیروس صارمی عصر پنجشنبه افزود: از این تعداد، یک پروانه تشویقی و ۲۲ پروانه نیز اجباری بوده است.

وی اظهار داشت: مطابق با قانون، هر محصولی که دارای استانداردهای اجباری است باید شرایط لازم را برای دریافت پروانه کاربرد نشان استاندارد کسب کند.

مدیرکل استاندارد قزوین یادآور شد: پروانه های صادر شده در اردیبهشت ماه امسال برای فرآورده های روغن کنجد، ترشی سیر و زیتون شور در صنعت غذایی و کشا.رزی، ظرف شیشه ایی غذا خوری در صنعت معدنی، آجر رسی توکار، سنگدانه بتن، بلوک سقفی و خرپای تیرچه در صنعت ساختمانی، لامپ فلورسنت، کابل بالابر، کابل قدرت و باتری در صنعت برق و الکترونیک، قوطی فلزی در صنعت بسته بندی، گواهی انطباق برچسب فرش ماشینی در صنعت نساجی و فیلتر هوای خودرو سبک و لنت ترمز در صنعت خودرو و نیرومحرکه صادر شد.
صارمی افزود: در این مدت هم چنین ۱۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد به علت عدم رفع نواقص و عدم احراز شرایط لازم جهت تمدید پروانه، تعلیق شد.
مدیر کل استاندارد قزوین در پایان گفت: از آنجاکه استفاده از علامت استاندارد در زمان ابطال و تعلیق بر روی کالاهای مربوطه جرم محسوب می شود، در زمان ابطال یا تعلیق پروانه استاندارد، نظارت کارشناسان استاندارد بر واحدهای تولیدی مذکور افزایش می یابد تا از وقوع تخلفات احتمالی جلوگیری بعمل آید.
در کمیته های علائم استاندارد علاوه بر کارشناسان استاندارد، نمایندگانی از اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن و کارشناسان مرتبط هر صنعت حضور دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =