• ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3488
فرش دستباف

در فرش ایرانی، نقاشی، تذهیب، خطاطی، تاریخ، داستان نویسی، معماری و حتی علوم ایرانی متبلور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از میزان، علی اکبر بادام برجاه، صادر کننده فرش دستباف ایران، به مناسبت هفته صنایع دستی کشورگفت: فرش دستباف ایران، چکیده‌ای است از همه آنچه در فرهنگ ایرانی وجود دارد و به نوعی تبلور علوم مختلف است.

وی ادامه داد: در فرش ایرانی، نقاشی، تذهیب، خطاطی، تاریخ، داستان نویسی، معماری و حتی علوم ایرانی متبلور است.

بادام برجاه با اشاره به اینکه دنیا هنر مردم ایران زمین را براساس فرش دستباف می‌شناسد، یادآور شد: فرش‌های متعددی وجود دارند که تکنیک‌های ساخت داروهای ایرانی را در دل نقش و نگار خود به یادگار گذاشته اند.

فرش دستباف ایرانی؛ پرچم صلح و دوستی ایرانیان

این فعال حوزه صادرات فرش تصریح کرد: وقتی مردم دنیا صنایع دستی یا فرش دستباف ایران را می‌بینند، هرگز تصور نمی‌کنند قومی که این هنر را آفریده است، ظالم، جنگجو و یا تجاوزگر باشد.

بادام برجاه با بیان این مطلب که فرش دستباف ایرانی پرچم دار صلح و دوستی ایرانیان است، افزود: در آمریکای لاتین اقبال عجیبی نسبت به فرش ایرانی وجود دارد و این ظرفیت به قدری عظیم است که نقاشی، خط و سایر هنر و فرهنگ ایران زمین نیز معرفی می‌شود.

این فعال حوزه صنایع دستی در پاسخ به این سال که آیا تحریم‌ها صادرات فرش را با مشکل رو به رو ساخته است یا خیر گفت: در سال ۷۶ بیش از یک میلیارد دلار صادرات فرش انجام دادیم؛ تعرفه‌ها در آن دوران بسیار کمتر از زمان کنونی بود و امروز با افزایش تعرفه‌ها بالغ بر ۳۵۰ میلیون دلار صادرات فرش را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها به صورت جدی روی حضور فرش ایرانی در بازارهای دنیا و خاصه آمریکا تاثیر دارد، اظهار داشت: آنچه که در نهایت روی بازار صادراتی فرش تاثیر بیشتری دارد کم کاری‌های داخلی برای حضور در عرصه بین المللی است.

بادام برجاه تصریح کرد: بازار فرش دستباف سنتی است و افراد حاضر در این بازار طی دهه‌های گذشته مسیرهای انتقال پول را برای خود فراهم آورده اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =