• ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3506
فرش ماشینی و طراحی و نخ

کارخانجاتی که فرش آکریلیک می بافند برخلاف مقررات عمل می کنند چون مواد آکریلیک سرطان زا است و بافت آن سالها است که در دنیا ممنوع شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از پورتال خبری کاشان، خسرو اعتماد  گفت: کارخانجاتی که فرش آکریلیک می بافند برخلاف مقررات عمل می کنند چون مواد آکریلیک سرطان زا است و بافت آن سالها است که در دنیا ممنوع  شده است.
وی افزود: حداقل نیمی از کارخانجات تولید کننده فرش ماشینی از مواد آکریلیک در بافت فرش های خود استفاده می کنند و خریداران این نوع فرش ها هنگام استفاده از آن فضای داخل خانه را پر از پرزهای آکریلیک کرده و سلامت خود و خانواده خود را به خطر می اندازند.
به گفته وی، استفاده از مواد پی سی اف در فرش های ماشینی بلامانع و بدون خطر و مشکلات زیست محیطی است و هیچ مانعی ندارد اما از مواد پی سی اف کمتر استفاده می شود.
اعتماد همچنین حمل فرش های اکریلیک از کارخانجات تولید کننده به شرکت های تکمیل فرش با وانت بار و بدون استفاده از چادر را سبب انتشار پرزهای اکریلیک در فضا و آلودن شده هوا و محیط زیست دانست.
مدیر عامل جمعیت کویر سبز بر استفاده از چادر برای حمل فرش های ماشینی از کارخانجات تولید کننده تا شرکت های تکمیل فرش تأکید کرد و اظهار داشت: استفاده از چادر هنگام حمل فرش های ماشینی به شرکت های تکمیل فرش سبب خواهد شد از آلودگی هوا جلوگیری شود. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =