• ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3515
پیله ابریشم

مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: تولید پیله ابریشم در این شهرستان امسال نسبت به سال قبل، ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل ازایرنا، رمضان امان زاده روز شنبه با اشاره به پایان برداشت پیله ابریشم در چند روز اخیر اظهار داشت: امسال ۲.۵ تن پیله ابریشم در این شهرستان تولید شد که پارسال این میزان هزار و ۲۲۰ کیلوگرم بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای اردیبهشت ماه تخم نوغان بین نوغانداران این شهرستان توزیع شده، گفت: امسال ۱۷۴ جعبه تخم نوغان در این شهرستان توزیع شده که این میزان نسبت به ۱۰۱ جعبه توزیعی سال قبل ۷۰ درصد رشد داشته است.

امان زاده شمار شاغلان بخش نوغانداری این شهرستان در سال گذشته را ۶۰ نفر و امسال را ۸۰ نفر عنوان کرد و افزود: هم اینک برای ایجاد ۶ فقره نهالستان در حال مکان یابی هستیم و ۶ فقره پرونده تسهیلاتی نیز در راستای تهیه تلمبار مناسب به شکل پایلوت در روستای فجرآباد بخش مرکزی شیروان اجرا می‌گردد.

وی افزود: پرورش کرم ابریشم و نوغانداری به عنوان یک شغل جانبی حوزه کشاورزی، می تواند به احیای این صنعت دیرینه و به رونق و ارتقای اقتصادی خانواده با هزینه بسیار پایین کمک کند.

محصول اصلی حاصل از پرورش کرم ابریشم نخ ابریشمی است که در ایران بیش از ۹۵ درصد آن در تولید فرش به کار می‌رود.

نخ ابریشمی به واسطه نرمی، شفافیت، ظرافت و استحکام فوق العاده ای که دارد یکی از مهمترین و گرانبهاترین الیاف‌ها شمرده می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =