سرخ و سفید

خستین جشنواره ملی فرهنگی و گردشگری "سرخ و سفید" عصر روز پنجشنبه و همزمان با آغاز هفته صنایع دستی در رباط علیای تربت حیدریه معروف به اقامتگاه بومگردی تهمینه برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصر فرش) ،به نقل از مرکز ملی فرش ایران ، جشنواره سفید و سرخ با هدف معرفی دو محصول مهم شهر بایگ تربت حیدریه یعنی ابریشم یا همان طلای سفید و عقیق یا همان طلای سرخ و با حضور اهالی فرهنگ، گردشگران و نیز فعالان حوزه اقتصادی ابریشم و معدن عقیق برگزار شد.

بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری تربت حیدریه و معادن بایگ، سفر به روستای بسک به عنوان تنها روستای ملی صنایع دستی در خراسان رضوی و بازدید از فعالیت صنعت ابریشم کشی توسط مردم این روستا به عنوان پایتخت ابریشم ایران از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.

با رکود تولید ابریشم خام در کشور، مرکز ملی فرش ایران به دنبال برنامه ریزی برای رونق بخشیدن به نوغانداری در حوزه فرش دستباف کشور است از این رو  ارتباط با تولیدکنندگان ابریشم کشور می تواند در پیشبرد اهداف موردنظر هنر  فرش دستباف تاثیر گذار باشد.

شهر بایگ دارای هشت روستا، هزار و ۱۰۵ خانوار و نزدیک به پنج هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت است. مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =