• ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3584
رئیس برنامه توسعه صنایع دستی جهان اسلام

رئیس برنامه توسعه صنایع دستی جهان اسلام تاکید کرد: سرمایه‌گذاری فرهنگی در کشورهای جهان اسلام قابل قبول نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصر فرش)، به نقل از ایسنا - منطقه آذربایجان شرقی، «نزیه معروف» در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی اظهار کرد: جهان اسلام در زمینه صنایع دستی اول بوده و هیچ‌یک از هنرمندان در کشورهای غیر اسلامی نمی‌توانند به سطح هنرمندان کشورهای اسلامی برسند، از این رو هم دولت و هم مردم باید به هنر اسلامی اهمیت دهند.

وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران، هنر فرش میلیاردها دلار برای این کشور درآمدزایی داشته است، گفت: به راحتی می‌توان در این زمینه سرمایه‌گذاری کرد و این هنر را رونق داد.

وی اضافه کرد: کشور غیر اسلامی مانند اسپانیا از آثار و هنرهای اسلامی میلیاردها دلار درآمد دارد.

معروف در ادامه با اشاره به تبلیغات منفی رسانه‌های جهانی علیه جهان اسلام، تصریح کرد: حضور هنرمندان مختلف از کشورهای جهان اسلام در این جشنواره نشان دهنده اتحاد در جهان اسلام است.

وی در پایان، برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی را مدیون همکاری دانشگاه هنر اسلامی تبریز دانست و متذکر شد: خوشحالیم که این دانشگاه زمینه آشنایی هنرمندان جهان اسلام با فناوری و قدرت هنر در ایران را فراهم کرد.

چهارمین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی با تقدیر از برگزیدگان و اهدای جوایز به کار خود پایان داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =