روبات

در ایتما ۲۰۱۹ علاوه بر سنسورها، روبات‌ها نیز تولیدکننده بودند و امید بر این است که فعالیت در صنایع نساجی را برای انسان‌ها نیز آسان‌تر کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصر فرش)،  در ایتما ۲۰۱۹ علاوه بر سنسورها، روبات‌ها نیز تولیدکننده بودند و امید بر این است که فعالیت در صنایع نساجی را برای انسان‌ها نیز آسان‌تر کنند.

 سیستم جدید ربات های تلفن همراه HelMo نیز یکی دیگر از رونمایی ها بود که می توانند به طور مستقل، بین ماشین آلات و ایستگاه های کاری حرکت کنند. این روبات ها که به طور مشترک توسط Stäubli و Ontec ساخته شده به سه اسکنر لیزری مجهز است که به طور دائم محیط اطراف خود را نظارت می کند و هنگام کار با اپراتورهای انسانی، اطمینان دقیق و ایمنی بالایی را فراهم می آورد.


فن‌آوری رباتیک جدید بر اساس دو سلاح روباتیک ساخت Fanuc ژاپن " که مشهور ترین و بزرگترین برند رباتیک در جهان است"توسط شرکت ACG Kinna ارائه شد . این سیستم به‌وسیله‌ی گیربکس‌های پیشرفته و دستگاه‌های جوشکاری و برچسب‌گذاری شده کار می‌کند و در آن بالش‌ها به‌طور خودکار با هر یک از دوخت‌های تک و یا دو قفل به همراه یک برچسب می‌توانند بدون وقفه به جریان سیستم متصل باشند.
"کریستین مور، مدیرعامل شرکت ACG Kinna، گفت: گفتگوهای زیادی در راستای پتانسیل صنعت ۴.۰ با نرم‌افزار پیشرفته؛ صورت گرفته  و من اعتقاد دارم که ما پیشرو آن هستیم.

در حال حاضر استفاده از روباتیک، استاندارد بسیاری از صنایع خریدوفروش کالاهای جامد است، اما کنترل و تولید مواد نرم مانند پارچه‌ها، کمی پیچیده‌تر است.


 فرصت‌های آینده از دیدگاه پروفسور Yoel Fink

مدیرعامل شرکت)AFFOA (Advanced Functional Fibers of Americaاظهار داشت که در حال حاضر تعداد قابل توجهی از اعضای شبکه ی نساجی به صنعت مدرنیته و هوشمندانه ی تولیدی گرایش پیدا کرده اند.


Yoel Fink گفت: پوشش ما معرف ماست، بااین‌حال پارچه‌هایی که در تولید لباس‌هایمان به کار می‌روند جریان تولید هزار سال پیش تاکنون را طی می‌کنند. پیشرفت‌های اخیر در تولید مواد فیبر و فرایندهای تولیدی آن ها به‌زودی ما را قادر به طراحی و پوشیدن لباس‌هایی از جنس پارچه‌هایی باقابلیت دیدن، شنیدن، برقراری ارتباط، ذخیره و تبدیل انرژی، تنظیم دما، نظارت بر سلامت و تغییر رنگ،خواهند کرد.


 

وی افزود، این قانون به «قانون مور برای فیبرها» مشهور خواهد شد که در چند سال آینده استفاده از برنامه‌های کاربردی آن به‌سرعت افزایش می‌یابد.

او گفت: فیبرها عمدتاً یک ماده ی تک‌هسته‌ای هستند، اما هیچ‌یک از این توابع تنها، مواد نیستند. "۳ عدد جادویی برای تبدیل الیاف به نیمه‌هادی‌ها است–که معمولاً برای تشکیل رشته‌ها به‌عنوان، هادی و نیمه‌هادی عمل می‌کنند و پارچه‌های تولیدشده با این الیاف را به رکن اساسی زندگی بشری تبدیل خواهند کرد."
با این طیف وسیع از محصولات که در حال حاضر در ایالات‌متحده ظهور می‌کنند، چشم‌انتظار این هستیم که در ایتما ۲۰۲۳ بازارهای جهانی را به‌طور خارق‌العاده‌ای موردتوجه قرار دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =