ایتما

در نمایشگاه ۲۰۱۹ ایتما طیف گسترده ای از مواد اولیه ی شیشه و فیبر کربن برای تقویت کامپوزیت هایی با کارایی بالا که مناسب قطعات ساختاری و نیمه ساختاری است، ارائه شد که می تواند تحول عظیمی در زمینه ی فناوری نساجی پدید آورد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصر فرش)، در نمایشگاه ۲۰۱۹ ایتما طیف گسترده ای از مواد اولیه ی شیشه و فیبر کربن برای تقویت کامپوزیت هایی با کارایی بالا که مناسب قطعات ساختاری و نیمه ساختاری است، ارائه شد.

 این ابتکار جدید، تحول عظیمی در زمینه ی فناوری نساجی پدید می آورد .چنین کامپوزیتی می تواند در زمینه ی تولید پارچه ها، نوارها، پارچه های یک طرفه، فیبرهای نایلونی و فرش به کار رود که بزرگترین فرصت برای تولیدکنندگان نساجی ،صنعت هوا و فضا ، صنعت تولید اتومبیل های سواری و حمل و نقل عمومی خواهد بود .


رویداد کلیدی قابل توجه که در زنجیره ی تامین کننده ی فیبر برای نساجی تاثیرشگفتی دارد، پرداختن به موضوع زباله است که به منظور کاهش هزینه های کلی برای تولید کامپوزیت های فیبر کربن و کامپوزیت فیبر شیشه ای می باشد. این رویکرد سبب رشد بسزای​​ فن آوری های مبتنی بر محصولات و مواد گرمانرم همچون کامپوزیت ها خواهد شد.

پروژه های تحقیقاتی

شرکت تولید کننده ماشین آلات بافندگی Vandewiele بلژیک، در تعدادی از پروژه های تحقیقاتی اخیر که برای " توسعه ی نسل جدیدی از صنعت نساجی همراه با کامپوزیت ها" شکل گرفته بود، مشارکت داشته است.
 
 
همچنین تکنولوژی ژاکارد Vandewiele ثابت کرده است که می تواند مورد تحقیقی مناسبی با موضوع : بررسی پتانسیل پارچه های ترکیبی بافته شده با کامپوزیت ها نیز باشد تا در Hofzet، "موسسه تحقیقات فایبر گلاس واقع در هانوفر"مورد بررسی قرار گیرد.

چرخ های بافندگی ویژه ودستگاه ژاکارد واندویل، پارچه هایی با الیاف طبیعی و کارایی فوق العاده تولید می کنند که ترکیبی از کربن، شیشه یا پلی آمید در آن ها به کار رفته؛ مانند: کتان، کنف ، ویسکوز که متشکل از چند لایه می باشند و تنها نوع از خود، در اروپا هستند.
کارشناسان Fraunhofer می توانند با کمک فن آوری بافندگی جدید، با موادی مقرون به صرفه، پارچه هایی را تولید کنند که با وجود داشتن ساختاری پیچیده ،بافتی یکپارچه و کاربردی خاص داشته باشند.


کسب و کارهای جدید

در همین حال کمپانی ITEMA،" رهبر ماشین آلات بافندگی ایتالیا"، شرکت جدیدی به نام Itematech را معرفی می کند که به فناوری تولید پارچه های مدرن فنی اختصاص یافته و این در حالیست که شرکت دانش فنی PTMT (formerly Panter) ، در این زمینه متخصص است.

کمپانی Autefa نیز، در حال تکمیل و راه اندازی خط تولید چهارم خود در مرکز فنی اش واقع در Linz، اتریش می باشد. او می خواهد به عنوان بخشی از سرمایه گذاری ۳.۵ میلیون دلاری خود به تولید نایلون هایی با بافت کربن و الیاف پیشرفته ای برای تولید کامپوزیت ها بپردازد. Autefa این پیشرفت های موفقیت آمیز را با همراهی شرکایی مانند FACC متخصص قطعات هوافضا دنبال می کند.
 


 

بافته های پیش ساخته

اشتغال جدیدی که توسط Steiger، "سازنده ماشین آلات بافندگی سوئیس"، ایجاد شده؛ مدل جدید ۳.۱۳۰ بافندگی است . این دستگاه به طور خاص برای تولید پارچه های فنی در۲۰۱۹ ITMA معرفی شد.

 


Steiger به تازگی موفق به کسب موفقیت در زمینه ی تولید کامپوزیت های پیش ساخته برای صنعت نساجی شده و در صنایع دیگر از جمله خودروسازی هم دستی بر آتش داشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =