• ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3660
فرش دستباف

معاون سرمایه گذاری و امور طرح های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، گفت: «دومین جشنواره فرش و صنایع دستی شهر طالخونچه در روز دهم تیرماه با حضور مسئولان استان و شهرستان در مجموعه فرهنگی شهید آوینی شهرداری افتتاح شد.»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصر فرش)، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، سید علی صالح درخشان معاون سرمایه گذاری و امور طرح های اداره کل میراث فرهنگی استان افزود: «این جشنواره با هدف معرفی فرش نفیس دستبافت یلمه طالخونچه و آثار زیبای خلق شده توسط هنرمندان شهر به مردم برگزار شده است.»

معاون سرمایه گذاری و امور طرح های اداره کل میراث فرهنگی اصفهان گفت: «فرش یلمه با پیگیری های صورت گرفته به ثبت ملی رسیده و در تلاش برای ثبت جهانی آن هستیم. رونق این هنر و صنعت اصیل می تواند زمینه ساز اشتغال قشر قابل توجهی از شهروندان بصورت مستقیم در بافت فرش یا غیر مستقیم در بازاریابی و فروش و صنایع جنبی از جمله رنگرزی و... شود.»

درخشان خاطر نشان کرد: «رونق این صنعت در کنار جاذبه های تاریخی شهر می تواند تحولی شگرف در رونق تولید ملی و همچنین صنعت فرش و تولیدات مواد اولیه و ... در شهر ایجاد کند، با توجه به نقش زیبا و کیفیت بسیار بالا و شهرت فرش یلمه و همت والای مسئولان شهر طالخونچه این هدف بزودی محقق می شود.»

او تاکید کرد: «جاذبه های فرهنگی محور اصلی توسعه گردشگری در شهرستانهای استان اصفهان است.»

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =