نوغانداری

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور، با بیان اینکه با تلاش نوغانداران گیلانی تاکنون ۳۹ هزار جعبه تخم نوغان در کشور توزیع‌شده، گفت: از این تعداد، یک هزار و ۴۰۰ تن پیله تر ابریشم برداشت‌شده که در مقایسه با پارسال رشد ۵۵ درصدی را شاهد بوده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصر فرش)، به نقل از لاهیجان، عدیل سروی با بیان اینکه گیلان یکی از استان‌های برتر کشور در حوزه پرورش پیله کرم ابریشم است، اظهار کرد: استان گیلان در حوزه و عرصه‌های مختلف به خصوص پرورش پیله کرم ابریشم دارای ظرفیت بسیار بالایی است که این ظرفیت، گیلان را به قطب پرورش کرم ابریشم تبدیل کرده است.

وی با اشاره به میزان تخم نوغان تولیدشده در استان گیلان گفت: با تلاش نوغانداران گیلانی تاکنون ۳۹ هزار جعبه تخم نوغان در کشور توزیع و یک هزار و ۴۰۰ تن پیله تر ابریشم برداشت‌شده که در مقایسه با سال گذشته رشد ۵۵ درصدی را شاهد بوده‌ایم.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور با اذعان به اینکه مقدار قابل‌توجهی از پیله تر ابریشم کشور در استان گیلان تولید می‌شود، تصریح کرد: تولید نوغان یکی از شغل‌ها با درآمد نسبتاً خوبی است به‌طوری‌که ۳۴ درصد پیله تر ابریشم کشور در استان گیلان تولیدشده و نوغانداران کشور با این مقدار تولید توانستند ۹۰ میلیارد تومان کسب درآمد کنند.

سروی تولید پیله تر ابریشم را در کشور بی‌سابقه خواند و افزود: در حال حاضر ۳۱ استان کشور مشغول تولید کرم ابریشم هستند و این مقدار تولید در ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

وی با اعلام تاریخ اتمام برداشت پیله تر ابریشم بیان کرد: در استان گیلان ۴۰۰ تن پیله تر توسط هفت هزار نوغاندار به ارزش ۳۰ میلیارد تومان برداشت و این کار تا پایان تیرماه ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =