• ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3678
گمرک

تاثیر تحریم های خارجی بر بخشهای مختلف اقتصادی کشور اجتناب ناپذیر بوده اما به همت دولت و برنامه ریزی صحیح در جهت توسعه، رشد سرمایه گذاری در صنعت خراسان رضوی از سال ۱۳۹۲ تاکنون سیر صعودی داشته و امیدوار کننده بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصر فرش)، به نقل از ایرنا، علیرضایی با اشاره به تلاش صورت گرفته برای افزایش سهم شهرستان‌ها از پروانه‌های بهره برداری صنعتی استان افزود: در سال ۱۳۹۲، سهم سرمایه گذاری در پروانه‌های بهره برداری صادره در مشهد ۶۴ درصد و در شهرستان‌های استان ۳۶ درصد بود اما اکنون سهم این سرمایه گذاری در شهرستان‌ها به ۸۲ درصد و در مشهد به ۱۸ درصد رسیده است.

وی اظهار داشت: میزان ماشین آلات وارداتی به خراسان رضوی هم از ۱۲۱ میلیون یورو در سال ۹۲ به ۱۰۸ میلیون یورو در سال گذشته رسید و در این سال‌ها روند پر فراز و نشیبی داشته است.

وی گفت: روند تولید کالاهایی مانند الیاف مصنوعی، فرش ماشینی، خودرو، الکترو موتور، یخچال و فریزر نیز در سال گذشته به دلیل تحریم و وابستگی آنها به تأمین برخی قطعات از خارج کاهش یافت که بیشترین کاهش مربوط به خودرو با ۵۲ درصد افت بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: تلاش شده است ماشین آلات صنعتی و مواد اولیه بخش تولید از محل ارز حاصل از صادرات و ارز نیمایی مورد تقاضای بازرگانان در خراسان رضوی تأمین شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =