سیریک

معاون توسعه تجارت داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: شهرستان سیریک در آینده ای نزدیک به دروازه صادرات غیر نفتی با کشورهای همسایه تبدیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصر فرش)، به نقل ازخبر گزاری مهر، محمد عباسی با بیان اینکه سیریک به دروازه توسعه صادرات غیرنفتی تبدیل خواهد شد، گفت: از اقدامات به عمل آمده برای توسعه صادرات غیر نفتی در شهرستان سیریک تسریع در صدور مجوزات، واگذاری تسهیلات بخشی از فرآیندی است که در اختیار فعالان اقتصادی این شهرستان قرار می‌گیرد، که باید تجار و فعالان اقتصادی به سمت تقویت تولیدات صادراتی به عنوان راهبرد اولویت دار حرکت کنند.

عباسی بیان داشت: بیشترین سهم صادرات کشور توسط شرکت‌های کوچک است که بندر سیریک جز آن دسته بنادری است که تجارت خرد در آن صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: بندر سیریک ظرفیت‌های خوبی برای تجارت با همسایگان خود دارد که باید با ارتقا زیرساخت‌ها در جهت رشد و توسعه این بندر گام برداشته شود.

عباسی گفت: سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان در راستای برقراری رابطه تجاری با کشورهای همسایه حاشیه خلیج فارس، هماهنگی های لازم جهت اعزام هیات تجاری استان به خصوص کشور عمان درقالب تور بازاریابی نسبت به معرفی کالاهای داخلی ایرانی را انجام داده است.

عباسی با بیان اینکه باید به سمت افزایش صادرات کالاهای غیر نفتی پیش بریم، که برای توسعه صادرات غیر نفتی باید موانع پیش روی صنایع و تولیدکنندگان و برطرف کنیم، که به همین منظور تمامی دستگاه‌های متولی نیاز است نسبت به فعال‌سازی کارگاههای تولیدی غیر نفتی و کالاهای صادرات، تمام تلاش خود را بکار گیرند.

وی اشاره ای داشت به کارگاههای تولید فرش دستباف در سیریک و با بیان اینکه در حال حاضر مشاغل خانگی و کارگاههای فرش دست باف در سیریک ایجاد شده که به رونق کسب و کارها در این شهرستان کمک می کند ادامه داد: در هر حال توجه به این نکته ضروری است که فرش دست باف در جایگاه اشتغالزایی برای خانوار سیریک قرار دارد و جزو مشاغل بانوان سیریکی تلقی می شود و تقاضای ایجا کارگاه های جدید هم داده اند.

وی افزود: با توجه به برگزار کارگاه فرش دستباف در سیریک یک سرمایه گذار برای خریداری تمامی فرشهای بافته شده در سیریک حاضر به خریداری و سرمایه گذاری شده است.

وی ادامه داد: طبق تعهدات انجام شده با این سرمایه گذار قرار است سرمایه گذاری هایی در صنعت فرش دستباف سیریک باز هم تکرار شود و مواد اولیه فرش در اختیار قالی بافان قرار دهد.

وی اضافه کرد: امروزه زنان سیریکی روی به صنعت فرش بافی آورده اند و فرش دست باف و کالاهای از نوع فرش دست باف و غیره تولید می کنند و گام موثری در راستای عملی کردن اشتغالزایی بانوان برداشته اند.

عباسی عنوان کرد: تمام تلاش سازمان صنعت معدن و تجارت نیز فراهم کردن زمینه های تولید بیشتر فرش دست باف در شهرستان ها و استان بواسطه اداره های شهرستانی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =