• ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3727
فرش دستباف تبریز

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: فقط ۳۲۰ هزار نفر از قالیبافان کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و مابقی که یک میلیون نفر می شوند تحت پوشش بیمه نیستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصر فرش)،به نقل از فارس، حمید کارگر در مراسم انعقاد تفاهم نامه مرکز ملی فرش ایران با صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گفت: بیمه شاغلان صنعت فرش در سال حمایت از کالای ایرانی اتفاق می افتد چراکه فرش در دسترس ترین محصول خانوار روستایی است و حمایت از آن مهم است.

وی گفت: قانون بیمه شاغلان صنعت فرش و صنایع دستی در مجلس به تصویب رسیده اما به دلیل اینکه سالانه اعتباری باید اختصاص داده شود که متاسفانه این امر در برخی از استانها اتفاق نیفتاده، نتوانستیم تعداد زیادی از این افراد را تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

کارگر تصریح کرد: تمام قالیبافان می خواهند که بیمه اجتماعی شوند و ما سعی کردیم با انعقاد تفاهم نامه با صندوق روستائیان و عشایر، این خواسته آنها را محقق کنیم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: تاکنون ۱۲۰ هزار نفر از قالیبافان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند و یک میلیون نفر دیگر نیز بیمه نیستند و بر همین اساس فرصتی که صندوق بیمه اجتماعی ایجاد کرده می تواند کمک مهمی در تامین بیمه اجتماعی این افراد باشد.

وی افزود: با پوشش بیمه افراد شاغل در صنعت فرش دستباف، این افراد از خدمات صندوق روستائیان و عشایر بهره مند می شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =