فرش دستباف تبریز

مدیر عامل اتحادیه شرکت های تعاونی فرش استان همدان در گفتگو با خبرنگار فریاد نهاوند اظهار داشت : فرش دستبافت ایرانی نه تنها معرف بخشی از صنعت و هنر اصیل در داخل و خارج از کشور است بلکه همواره دست مایه ارزآوری و زمینه ساز اشتغال هزاران نفر را در جامعه فراهم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصر فرش)،به نقل از خبرگزاری نهاوند ، شیخ علیان گفت : فرش نهاوند یکی از معروف ترین فرش های دستبافت ایرانی است که تا کنون سه مرتبه به ثبت جهانی رسیده است .

وی تصریح کرد : فرش های نهاوند اکثراً در زرع و نیم ، دو زرع و نیم (قالیچه) ، ۶ متری و کناره بافته می شود و به علت اینکه جای کمتری می گیرد و هم مبلغی که برای تهیه مواد اولیه کنار می گذارند کمتر است معروفتر است  ، اما اگر فرش های بزرگ (۳*۲ و ۴*۳ ) با کیفیت (اندازه ، نوع رنگ و نخ) بافته شود خریدار بهتر و بیشتر است و خریدار در منطقه و کشور زیاد دارد و مشکلی برای فروش نداریم .

مدیر عامل اتحادیه شرکت های تعاونی فرش استان همدان از حضور ۳۰۰ قالیباف از سراسر استان در جشنواره فرش دستبافت نهاوند خبر داد و گفت : همه علاقه مندان به حوزه فرش و هنر صنعت فرش می توانند در این جشنواره حضور پیدا کنند .

وی افزود : با توجه به مشکلاتی که در حوزه فرش در کل کشور وجود دارد ، اما پیش بینی می شود از جشنواره فرش دستبافت نهاوند به خوبی استقبال شود و قطعاً مشکلات حوزه فرش هم با صبر و شکیبایی برطرف خواهد شد .

شیخ علیان در خاتمه گفت : این نمایشگاه از ۲۳ لغایت ۲۶ تیرماه سال جاری در اداره ارشاد شهرستان نهاوند برگزار خواهد شد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =