فرش دستباف

فرشته دستپاک رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: برآنیم تا نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تبریز را در حد نمایشگاه دموتکس هانوفر برگزار و در آن فضاهایی همچون فضاهای دموتکس هانوفر ایجاد کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصر فرش)، به گفته ی سرکار خانم فرشته دستپاک، رییس مرکز ملی فرش ایران؛ در خصوص برگزاری نمایشگاه فرش تبریز اقدامات مالی و فکری بسیاری صورت گرفته است و دست یاری اشخاصی عالیقدر همچون، جناب دکتر جهانگیری" معاون استاندار آذربایجان شرقی"، جناب دکتر نجاتی" ریاست سازمان صمت آذربایجان شرقی"، جناب آقای ناصر آویشن "رئیس اداره ی فرش آذربایجان شرقی" در فراهم کردن بستری مناسب و درخور جهت برگزاری باشکوه نمایشگاه امسال تاثیری شگرف داشته است .


وی افزود: برآنیم تا نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تبریز را در حد نمایشگاه دموتکس هانوفر برگزار و در آن فضاهایی همچون فضاهای دموتکس هانوفر ایجاد کنیم.


سرکار خانم دستپاک بیان کرد: برای نمایشگاه امسال به همت استانداری محترم منطقه آذربایجان بالغ بر ۲۰۰۰ متر فضای درنظر گرفته شده است و تصمیم بر این است که با دعوت از استارتاپ ها، معرفی ایده ها و طرهای نوین در زمینه ی فرش دستباف گامی مهم جهت دگرگونه کردن و تبلیغ بیش از پیش فرش دستباف برداریم.


از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای ایام برپایی نمایشگاه:
•  برگزاری مسابقات محلی در زمینه های فرهنگی از جمله مسابقه ی بهترین طراحان در استان آذربایجان شرقی
•  معرفی فرش هایی از کل منطقه ی آذربایجان شرقی که تا کنون به ثبت جهانی رسیده اند .
•  به نمایش گذاشتن موسیقی و لباس فولکلور منطقه ی آذربایجان شرقی .
•  برپایی کارگاه های آموزشی متفاوت با برنامه ریزی دقیق و متفاوت که به طور مثال می توان کارگاه رنگرزی را نام برد و...

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =