فرش دستباف

بسیاری از مشکلات فرش دستباف به صورت منطقه ای است و باید در همان منطقه حل شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصر فرش)، فرشته دستپاک، رئیس مرکز ملی فرش ایران ؛ گفت: بسیاری از مشکلات فرش دستباف به صورت منطقه ای است و به اعتقاد من باید مشکلات به صورت منطقه ای حل شوند . ما توسط وزارت کشور ابلاغیه هایی به رؤسای کارگروه هر استان فرستاده ایم و معاونین ستاد صنعت و معدن استان ها موظف هستند که در این رابطه خوب ظاهر شوند و به پیگیری و ریشه یابی مشکلات فرش آن منطقه بپردازند.در این مورد به حق ایشان نیز بسیار کوشیدند و چاره اندیشی در خوری داشته اند.

وی افزود:در هر استانی مشکلاتی مربوط به فرش دستباف وجود دارد که مختص همان منطقه است . به طور مثال فرش هایی که باید ثبت جهانی شوند و...که این مسائل در سفرهای هیئت دولت به استانها ، رسیدگی میشوند. در این سفرها رئیس مرکز ملی فرش ایران با استانداران تفاهم نامه ای امضا می کند که صرفا جهت معرفی هر چه بیشتر فرش دستباف کشور می باشد تا توجه بیش از پیش مسئولین کشوری را به این هنر اصیل و درآمد زا جلب کند.بنابراین امضای تفاهم نامه با استان ها هیچ هدفی جز  اعتلای فرش دستباف ندارد.

رئیس مرکز ملی فرش  بیان کرد: در حال حاضر ما در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم و باید رفتاری متفاوت با گذشته داشته باشیم . اینطور نیست که برنامه ها و فعالیت ها و تصمیمات ما همانند سال های گذشته باشد . در این شرایط باید دست یاری و همگرایی به سوی یکدیگر دراز کنیم و برای رشد و اعتلای هرچه بیشتر فرش دستباف ایرانی زمینه ساز شویم. در این رابطه از رسانه ها و شرکت های مربوطه خواهشمندیم که با تبلیغات رسا و فراگیر در زمینه ی فرش دستباف دستی بر آتش داشته باشند تا گامی مفید در جهت نمودار کردن فرش دستباف و توسعه ی فعالیت ها در این زمینه برداریم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =