• ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3808
دستباف نهاوند

فرماندار شهرستان نهاوند با بیان اینکه احیای فرش دستباف نهاوندفرصت مناسبی برای رونق تولید است، گفت: ارتباط فعالان حوزه فرش دستبافت حلقه مفقوده ای است که موجب بروز ایستایی در موفقیت شده است.

  

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصر فرش)، به نقل از ایسنا، منطقه همدان، مراد ناصری در اختتامیه جشنواره فرش دستبافت استان همدان که به میزبانی شهرستان نهاوند برگزار شد، اظهار کرد: با  توجه به اشتغالزایی تعداد زیادی از خانواده های علاقمند به این حوزه، این صنعت یکی از منابع مهم اشتغال و درآمدزایی مردم شهرستان بوده و باید در رفع موانع تولید و رونق آن اقدامات اساسی انجام گیرد که امیدواریم با برگزاری اینگونه جشنواره ها و همایش ها و با تبادل نظر میان مسئولان و هنرمندان عرصه تولید فرش دستباف، چالش های پیش رو مرتفع شود.
وی با اشاره به بکارگیری بافندگان چینی، هندی و پاکستانی در دولت‌های گذشته با استدلال نیروی کار ارزان، عنوان کرد: متأسفانه در برهه‌ای از زمان ما آنچه که به عنوان میراث اجدادمان بود را به بافندگان سایر کشورها به رایگان آموزش دادیم و حال امروز به عنوان یک رقیب مقابل ما ایستاده‌اند و فرش ایران رو به کاهش فروش است چراکه قیمت تمام شده فرش‌های خارجی تولید شده از فرش اصیل ایران ارزان‌تر است.
ناصری بیان کرد: کاش امروز در این جشنواره مسئولان مرکز فرش کشور حضور داشتند تا مشکلات این حوزه نظیر کپی برداری طرح ها ونقشه ها، عدم بازار فروش مناسب و مشکلات پرداخت تسهیلات را از نزدیک مشاهده کنند.
وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته توسط اداره صنعت، معدن و تجارت نهاوند طی ۱۵ ماه گذشته، گفت: مجموع پرداختی‌های شهرستان نهاوند در حوزه صنعت و معدن طی سال گذشته ۳ میلیارد تومان بوده است.
وی یادآور شد: مبالغ اندک ۱۵ میلیون تومان وام نمی‌تواند برای یک بازه زمانی طولانی‌مدت اشتغال ایجاد کند و باید در این زمینه توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =