• ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3837
تولید پنبه

نماینده مردم درگز و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تکمیل زنجیره تولید پنبه در کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از رادیو، عبدالله حاتمیان افزود: خدمات جهاد کشاورزی بصورت عام قابل تقدیر است اما ایراد کار در اینکه زنجیره های پس از تولید بسیاری از محصولات به خصوص پنبه در کشور هنوز کامل نشده است.

وی همچنین اظهارداشت: دلیل عدم تکمیل زنجیره تولید پنبه در کشور رانت های ناشی از واردات پنبه از کشور های مختلف دنیا بویژه ازبکستان بوده است.

نماینده مردم درگز و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: زنجیره ارزش افزوده را باید برای تمامی محصولات از جمله پنبه کامل کرد به گونه ای که فرآوری و بهره برداری از پنبه در نساجی و بقیه موارد و مسائل در داخل انجام شود.

وی در ادامه افزود: روند حمایت از پنبه طی سه تا چهار دهه اخیر در کشور همواره کاهشی بوده است.

حاتمیان اظهارداشت: اگر آمار سطح زیر کشت پنبه در اوائل انقلاب را با امروز مقایسه کنید به وضوح درخواهید یافت که به لحاظ آماری بسیار افت داشته است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: شهرستان در گز چهار کارخانه پنبه دارد که هم اکنون سه کارخانه تعطیل و یک کارخانه بصورت پاره وقت فعالیت می کند.

نماینده مردم درگز و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: سطح زیر کشت شش هزار هکتاری پنبه این شهرستان امروز به ۶۰۰ هکتار تقلیل یافته است.

وی ادامه داد: اگر تولید کشور به این روز افتاد و کشاورزان درگیر استرس مداوم هستند بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد علل ها اینکه وزارت جهاد کشاورزی به نحو باید و شاید تصمیم گیر نیست.

حاتمیان یادآورشد: راه نجات تولید در حوزه کشاورزی حمایت از وزارت جهاد کشاورزی و همینطور تعریف ماموریت های اساسی در حوزه تکمیل زنجیره ارزش افزوده است.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۱ به مدت ۶۰ دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =