• ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3881
مهندس افشین صلواتی

مهندس افشین صلواتی- مدیرعامل شرکت جولا ( ارائه‌دهنده خدمات ماشین‌آلات بافندگی پیکانول) – در زمینه دستاوردهای جدید ایتمای ۲۰۱۹ گفت: امسال بخش نساجی دیجیتال بسیار پر رنگ‌تر از همیشه بود و صنعتگران کشورهای پیشرفته در ارائه محصولات خود، بهای بیشتری به «انقلاب چهارم صنعتی» و «مسائل زیست محیطی» و «ماشین‌های هوشمند» داده بودند.

مهندس افشین صلواتی- مدیرعامل شرکت جولا ( ارائه‌دهنده خدمات ماشین‌آلات بافندگی پیکانول) – تاکنون پنج مرتبه در نمایشگاه‌ ایتما حضور داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از نساجی امروز، وی در زمینه دستاوردهای جدید ایتمای ۲۰۱۹ گفت: امسال بخش نساجی دیجیتال بسیار پر رنگ‌تر از همیشه بود و صنعتگران کشورهای پیشرفته در ارائه محصولات خود، بهای بیشتری به «انقلاب چهارم صنعتی» و «مسائل زیست محیطی» و «ماشین‌های هوشمند» داده بودند.     


مهندس صلواتی خاطرنشان کرد: شاید این بحث مطرح شود که توسعه دیجیتال در صنعت نساجی و گسترش بهره‌گیری از ربات‌های هوشمند، بیکاری افراد زیادی در کشورهای در حال توسعه یا توسعه نیافته را به همراه دارد و از زمان انقلاب صنعتی تا امروز همیشه این موضوع مطرح بوده که حرکت به سمت صنعتی شدن، موجب کاهش نیاز به نیروهای انسانی می‌شود اما واقعیت این است که کاربرد نیروی انسانی در خطوط تولید تغییر می‌کند و به متخصصان توانمندتر و ماهرتر تبدیل می‌شوند، پس به هیچ وجه حذف نیروی انسانی در دستور کار قرار ندارد.


مدیرعامل شرکت جولا اظهار داشت: حدود هزار و ۷۰۰ شرکت از ۴۵ کشور و ۱۲۰ هزار بازدیدکننده از ۱۴۷ کشور در ایتمای این دوره حضور داشتند که به نظر می‌رسد حضور کشورهای توسعه یافته صنعتی بسیار بیشتر از کشورهایی مانند چین یا ترکیه بود. (‌البته چینی‌ها در ایتمای شانگهای و ترکیه در نمایشگاه ITM حضور بسیار چشمگیری دارند.) 


به گفته مهندس صلواتی فضای ایتمای دوره گذشته (میلان) حدود ۱۰۸ هزار متر مربع بود در حالی‌که ایتمای امسال در فضایی به مساحت ۲۲۰ هزار متر مربع برگزار شد. 


وی اذعان داشت: تعداد بازدیدکنندگان ایرانی نسبت به سال گذشته، کمتر بود که دلیل آن عدم دریافت ویزا از سوی سفارت اسپانیا و هزینه‌های سنگین حضور در اروپا بود. 


این صنعتگر نساجی  گفت: ایتما، تبلور کاربردی علوم نساجی است و اگر صنعتگری خود را از مشاهده رویدادهای روز نساجی دنیا محروم نماید، اشتباه بزرگی را مرتکب می‌شود؛ ضمن این‌که حتماً نباید در ایتما دستگاه یا ماشین‌آلاتی خریداری کند بلکه باید خود را با سلاح دانستن مجهز نماییم تا پس از رفع تحریم‌ها، با تکنولوژی‌ و دانش روز بیگانه نباشیم. 


مهندس صلواتی ابراز امیدواری نمود تا تولیدکنندگان و صنعتگران نساجی همواره خود را در جریان علوم و تکنولوژی‌های مدرن قرار دهند و در ارائه اطلاعات و انتقال دانش فنی به یکدیگر کمک کنند. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =