• ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3962
تولید پنبه

مدیر اداره جهاد کشاورزی جهرم گفت: با توجه تولید ۳ تن پنبه از هر هکتار در جهرم پیش‌بینی می‌شود در حدود ۵۲۰ تن پنبه از مزارع این شهرستان برداشت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش) ، به نقل از فارس از جهرم، محمد رضا شهابی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال زراعی جاری ۱۷۲ هکتار از اراضی شهرستان جهرم به کشت پنبه اختصاص یافته است که ۱۲۵ هکتار آن بصورت کشت مستقیم و کم خاکورزی است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی جهرم گفت: با توجه به پیش بینی تولید ۳ تن پنبه از هر هکتار در حدود ۵۲۰ تن پنبه از مزارع شهرستان جهرم می‌توان برداشت کرد که این مقدار نسبت به سال گذشته افزایش ۳ برابری داشته است.  

وی افزود: با توجه به اینکه کشت پنبه در بخش کردیان و مرکزی آبیاری نوار تیپ و کرتی انجام می شود که اب برای کشت پنبه آب شور است و پنبه مقاومت بهتری برای آب شور دارد استفاده بهینه از شرایط فراهم شده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان جهرم گفت: از مزایای کشت مستقیم پنبه نگهداری و افزایش ماده آلی خاک، تاثیر برخواص شیمیایی خاک و کاهش فرسایش آن، تغذیه بهینه و تولید همراه با حفاظت منابع کاهش هزینه مکانیزاسیون و کاهش مصرف سوخت است که باعث افزایش کاشت پنبه توسط کشاورزان جهرمی شده است.

لازم به ذکر است که پنبه در شهرستان جهرم در ماه آذر برداشت می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =