• ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
  • خبرنگار: hoseini
  • کد خبر: 3983
فرش فارس

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: برنامه‌های توسعه فرش دستباف در قالب خوشه فرش فارس با حمایت‌های این سازمان و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از تسنیم، محسن صالحی نیا در بازدید از شهرک های صنعتی فیروزآباد با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان فیروزآباد در زمینه فرش دستباف بر حمایت و تقویت هنر صنعت فرش دستباف در این شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت: برنامه‌های توسعه فرش دستباف در قالب خوشه فرش فارس با حمایت‌های این سازمان و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس انجام خواهد شد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: برنامه‌های مختلفی نظیر توسعه بازار صادرات و ارتقاء توان تولید در قالب خوشه فرش دستباف فارس برای رشد و ارتقاء فرش دستباف فیروزآباد اجرا می‌شود.

وی بر تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی فیروزآباد تاکید کرد و گفت: در این زمینه علاوه بر منابع استانی از منابع مالی داخلی این سازمان نیز اختصاص خواهد یافت.

معاون وزیر صمت در ادامه با اشاره به تکمیل بودن ظرفیت واگذاری در شهرک صنعتی روبدان فیروزآباد با اشاره به بازدید از ناحیه صنعتی جایدشت بر تکمیل و اجرای طرح‌های زیرساختی با هدف بسترسازی برای واگذاری زمین به متقاضیان تاکیدکرد و گفت: دراین زمینه منابع لازم تخصیص خواهد یافت.

وی همچنین بر پیگیری مشکلات برخی واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات بانکی تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز گفت: در شهرک صنعتی روزبدان فیروزآباد با ۶۱ هکتار مساحت در حال حاضر ۱۲۳ قرارداد سرمایه‌گذاری منعقد که از این تعداد۳۰ واحد با اشتغالزایی۲۹۶ نفر در مرحله بهره‌برداری و سایر واحدها نیز در مرحله ساخت و ساز است.

وی افزود: در شهرستان فیروزآباد علاوه بر شهرک صنعتی روزبدان، شهرک صنعتی میمند نیز با بسترهای مناسب در حال واگذای است و با برطرف شدن مشکل ناحیه صنعتی جایدشت که تامین آب است این ناحیه نیز در آینده نزدیک آماده واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران است و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز از سرمایه‌گذاران حمایت حداکثری خواهد کرد.

فتوحی افزود: در ناحیه صنعتی میمند ۱۶ قرارداد سرمایه‌گذاری منعقد و این شهرک صنعت بستری را برای توسعه صنایع مرتبط با گلاب و عرقیات فراهم خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =